Transmetuar më 28-03-2024, 20:49

Nuk është mister që forcat kozmike kanë një ndikim në marrëdhënien e shenjave të zodiakut me tryezën.

Jupiteri simbolizon lidhjen me ushqimin. Ata që janë nën ndikimin e tij ndiejnë uri të tepruar dhe me kalimin e kohës stimulohen të gllabërojnë gjithçka në kafshata të mëdha, përfshirë edhe ushqimin.

Ushqimi për këta individë është më se ushqim i nevojshëm. Është një kënaqësi për qiellzën, një udhëtim ndijor që fillon me shikimin e një tryeze të ngarkuar me shije, kalon përmes shqisës së nuhatjes dhe përfundon me shije.

Le të eksplorojmë universin e shenjave të zodiakut të lidhura ngushtë me ushqimin, ata që janë gjithmonë të uritur, edhe pasi kanë mbaruar vaktet e tyre dhe lënë tryezën.

Shenjat e zodiakut që janë më të uritur nga të gjithë

Ushqimi është një nga kënaqësitë e jetës që konsumohet me një vakt të shijshëm, aq më mirë nëse në shoqërinë e miqve.

Megjithatë, ka disa shenja të horoskopit që jo vetëm e duan ushqimin e mirë, por duhet të përballen çdo ditë me një uri të pangopur, një oreks të fortë që është e vështirë të kënaqet. Janë shenjat më grabitqare të zodiakut, lakmitarët sipas yjeve.

Shigjetari është me të drejtë ndër shenjat më të uritura të zodiakut. E sunduar nga Jupiteri, shenja e zjarrit lind me një prirje për të marrë jetën, kënaqësitë fizike, duke përfshirë ushqimin, në kafshime të mëdha, duke e gllabëruar atë në kafshime të mëdha deri sa të ndihet i ngopur.

Demi, si të gjitha shenjat e tokës, është thellësisht i lidhur me kënaqësitë materiale. Ai e do verën e mirë, seksin, ushqimin.

Ndryshe nga Shigjetari, kësaj shenje i pëlqen të përballet me giërst me një vëmendje deri në detajet më të vogla, duke pasur një ndikim të Venusit, mbrojtësit të tij qiellor dhe planetit të bukurisë dhe elegancës.

Kur bëhet fjalë për ushqimin, Dashi sigurisht nuk është ndryshe. Ashtu si dy shenjat e tjera të zodiakut, të lindurit në Dashi gjithashtu duan të hanë shumë dhe mirë.

Në krahasim me kolegët e tyre, Shigjetarin dhe Demin, megjithatë, kjo shenjë preferon ushqime më të konsiderueshme dhe të shijshme, si mishi, peshku dhe djathi.

Atij i pëlqen të kafshojë me pasion ushqimin derisa të ndihet i ngopur dhe pastaj të fillojë përsëri nga e para. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd