Transmetuar më 25-03-2024, 09:37

Këngëtarja Besa Kokëdhima tregoi në një interviste në rtsh gjithë punën që po bëhet rreth përfaqësimit të Shqipërisë në Eurovizion.

KĂ«ngĂ«tarja ndau me publikun vendimin se pĂ«rse zgjodhĂ«n ta kĂ«ndonin ‘Titan’ nĂ« anglisht.

‘Zgjodha anglisht sepse kĂ«nga nuk ka njĂ« stil etnik folklorik. KĂ«nga nĂ« fillim Ă«shtĂ« shkruar nĂ« anglisht mĂ« pas Ă«shtĂ« pĂ«rshtatur nĂ« shqip.

NĂ« anglisht kĂ«nga do tĂ« vinte nĂ« shumĂ« e mĂ« shumĂ« njerĂ«z. MĂ« shumĂ« audiencĂ« gjatĂ« performancĂ«s nĂ« Esc. Klipi dhe kĂ«nga Ă«shtĂ« mĂ« e mira qĂ« kam bĂ«rĂ« deri mĂ« sot.’

Besa tregoi se për videoklipin zgjodhi një skuadër ndërkombëtare pune, skuadër e cila po ashtu edhe për performancën e saj në skenë do të jetë me profesionistë ndërkombëtarë.

‘Zgjodha njĂ« skuadĂ«r me shumĂ« njerĂ«z nga shtete tĂ« ndryshme qĂ« mos tĂ« kisha ndonjĂ« diferencĂ« me shtetet e tjera.

Performanca skenike Ă«shtĂ« e pĂ«rfunduar. Skuadra Ă«shtĂ« ajo qĂ« ka realizuar ‘Hero’ tĂ« SuedisĂ« si edhe performanca tĂ« FinlandĂ«s.

Nuk do tĂ« jem vetĂ«m, do tĂ« jem me disa balerinĂ« qĂ« janĂ« mĂ« tĂ« mirĂ«t nĂ« vendet nordike. ËshtĂ« njĂ« performancĂ« qĂ« lidh atĂ« qĂ« do tĂ« ndodhĂ« nĂ« skenĂ« me ledwallet."

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd