Transmetuar më 04-03-2024, 08:26

Mark Dodson – i cili interpretoi Gremlins, zombies dhe krijesën e Star Wars, Salacious Crumb – ka vdekur. Ai ishte 64 vjeç.

Sipas TMZ dhe New York Times që citon noa.al, Dodson pësoi një atak në zemër në Evansville, Indiana, një natë para se të merrte pjesë në Horror Con.

Mark Dodson ka përfaqësuar shumë personazhe nga fantashkencë dhe lojëra video.

Dodson ishte i njohur për krijimin e personazheve të shumtë me zërin e tij dhe roli i tij i parë i madh ishte në Star Wars Episode VI të vitit 1983, Return of the Jedi.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit