Transmetuar më 29-02-2024, 07:00

Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të rejat që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral.

Çdo ditë astrologu i dashur italian formulon parashikime astrologjike për dashurinë, punën dhe shëndetin, për të dymbëdhjetë shenjat e zodiakut dhe noa.al jua sjell të zbardhura nga transmetimi radiofonik i tij.

Dashi:

Sipas horoskopit të Paolo Fox, sot në ditën e fundit të një muaji mjaft zhgënjyes, do të mund të filloni të rikuperoni. Keni pasur shumë telashe si sëmundje, çështje personale, probleme në marrëdhënie, të cilat ju kanë shkaktuar një shqetësim të tillë sa ju kanë prishur edhe aspektin sentimental. Ikën! Marsi do të jetë muaji i takimeve të reja, i emocioneve të bukura, i një hakmarrjeje të madhe për shkurtin.

Demi:

Edhe për faktin se yjet kanë kohë që janë kundër me shenjën tuaj, mund t’ju jetë dashur të përballeni me disa shqetësime ose probleme në shtëpi. Dikush nuk ndihej mirë, dikush tjetër iu desh të përballej me disa probleme të veçanta. Fakti është se tani ju duhet të rikuperoni. Që nga 16 shkurti, brenda jush ka mbizotëruar një qëndrim më i vendosur dhe më i vendosur që ju shtyn t’i thoni "jo" çdo gjëje që nuk ju pëlqen.

Binjakët:

Jeta juaj e dashurisë dhe marrëdhënia juaj është kthyer përmbys që nga fillimi i vitit 2024. Nëse në janar ju dukej sikur ishit të pushtuar nga problemet, tani ndjeni se keni marrë sërish kontrollin e situatës. Dhjetëditëshi i parë i marsit premton të jetë shumë stimulues nga pikëpamja e kontakteve dhe takimeve të reja. Përpiquni të rikuperoheni edhe nga pikëpamja fizike, sepse kohët e fundit lodhja ka pushtuar.

Gaforrja:

E sotmja premton të jetë një ditë shumë e këndshme, e ndriçuar nga një Hënë e bukur në Akrep. Dy javët e ardhshme mund t’ju shkaktojnë më shumë shqetësime nga pikëpamja ekonomike: duhet të rishikoni me kujdes llogaritë tuaja, të balanconi të ardhurat dhe shpenzimet. Nëse dëshironi të arrini më shumë, do t’ju duhet të përfshiheni dhe të merrni vendime të guximshme dhe të rëndësishme.

Luani:

Yjet e ditëve të fundit i kanë dhënë akoma më shumë hov emocioneve tuaja, dëshirës për t’u përballur me sfida të reja për t’i fituar ato dhe për t’i treguar botës sa vleni. Në planin e punës duhet të vlerësoni me kujdes disa projekte apo propozime, të planifikoni gjysmën e dytë të vitit që do të jetë shumë më fitimprurëse. Favorizohen takime të reja.

Virgjëresha:

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, do të filloni të perceptoni një nevojë gjithnjë e më të fortë për të sqaruar gjithçka që është e gabuar. Këto ditë dikush mund t’ju zhgënjejë, ndoshta në vendin e punës. Ndoshta një projekt nuk po bën përparimin që prisnit. Ju mund të përfundoni duke vendosur të prishni gjithçka nga A-ja.

Peshorja:

Këto janë ditë që ju imponojnë më shumë rigorozitet dhe ekuilibër. Çështjet e mprehta kanë ardhur në krye dhe do të keni një dëshirë të madhe për t’i sqaruar dhe për të thënë fjalën tuaj. Në dashuri do të bënit mirë të ndalni pak hapin dhe të përpiqeni të kuptoni se çfarë dëshironi, fundja dhe të shikoni se çfarë drejtimi ka marrë marrëdhënia juaj në çift. Është në rregull ta kapni demin nga brirët, por detyrojeni veten të mendoni me kujdes përpara se të bëni një zgjedhje.

Akrepi:

Jini të kujdesshëm, edhe nëse jeni njëqind për qind të bindur se keni të drejtë. Mos e teproni duke folur shumë sinqerisht dhe drejtpërdrejt sepse kjo mund t’ju kthehet kundër. Në planin e punës do të mund të ecni përpara edhe nëse keni disa dyshime të tjera. E në çdo kohë, numëroni deri në tre përpara se të hapni gojën.

Shigjetari:

Javët e ardhshme premtojnë të jenë shumë stimuluese nga pikëpamja profesionale. Mund të rinovoni një kontratë, të ndryshoni një bashkëpunim, të keni një takim interesant pune. Nëse do të merrni një vendim vendimtar, do të ishte mirë ta bëni atë deri në maj, sepse do të keni yje më të favorshëm.

Bricjapi:

Sipas horoskopit të Paolo Fox sot do të ndjeni nevojën për t’u ndalur një moment, për të ngadalësuar ritmin. Mundohuni të bëni kujdes, sepse po dilni nga një periudhë shumë e mbushur dhe e lodhshme. Prioriteti juaj tani duhet të jetë rikuperimi i qetësisë së humbur. Mos kini frikë nga humbja e kohës! Marsi do të jetë një muaj që do t’ju japë shumë kënaqësi.

Ujori:

Sot do të ketë një hënë në qendër që mund të përforcojë rrezikshëm intolerancën tuaj. Edhe nëse brenda jush ndjeni një dëshirë të papërmbajtshme për të revolucionarizuar gjithçka, do t’ju duhet të përballeni me realitetin përreth, me njerëzit që janë pranë jush dhe kështu, të prisni derisa të piqen kushtet.

Peshqit:

Sot do të keni Diellin në shenjën tuaj dhe atij do t’i bashkohet edhe Venusi në 11 Mars. Jupiteri po bën gjithçka që mundet për t’ju ndihmuar. Me pak fjalë, shumë mundësi të mira po ju vijnë, por do të duhet të jeni gati t’i shfrytëzoni ato shpejt. Nëse ka një marrëveshje për t’u nënshkruar, nuk duhet të vononi përtej majit: përfitoni nga Jupiteri në aspektin e mirë për të nënshkruar. Dashuria do të marrë hov në ditët në vijim. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd