Transmetuar më 19-02-2024, 07:34

Këtu është horoskopi javor për periudhën 19 deri më 25 shkurt 2024 nga studio astrologjike indiane AstroDevam.

Dashi (21 Mars – 19 Prill):

Këtë javë, ka mundësi të kesh disa sfida në punë ose në lidhje me objektivat personale. Mund të jetë e rëndësishme të ruash qetësinë dhe të përqëndrohesh në zgjidhjen e çështjeve me zgjuarsi dhe fleksibilitet.

Demi (20 Prill – 20 Maj):

Ke një energji të fuqishme këtë javë që të ndihmon të përballosh sfidat. Mund të gjeni zgjidhje inovative për çështjet e vështira në punë ose në jetën personale. Mos u frikëso të ndryshosh strategjitë për të arritur suksesin.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor):

Këtë javë, rezervoni kohë për komunikim të qartë dhe të sinqertë me miqtë dhe të dashurit tuaj. Nëse ka ndonjë mosmarrëveshje, përpiquni për të gjetur zgjidhje të paqta dhe paralelisht bëni përpjekje apo sforco për të kuptuar edhe pikëpamjet e të tjerëve.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik):

Mos u mërzitni nëse këtë javë, ndonjë plan nuk shkon sipas pritshmërive që keni krijuar. Është e rëndësishme të jesh fleksibël dhe të kuptosh se disa herë gjërat mund të ndryshojnë dhe madje pa paralajmërim.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht):

Këtë javë, ke mundësi të jesh në qendër të vëmendjes dhe të shfaqësh aftësi të jashtëzakonshme. Përdoreni këtë mundësi për të qenë produktivë në projektet apo aktivitetet që të interesojnë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator):

Mos lejoni dyshimet të pengojnë progresin tuaj këtë javë. Besoni në aftësitë që keni dhe përpiquni të keni dhe mbani një qëndrim pozitiv ndaj sfidave që mund të dalin përpara.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor):

Këtë javë, jepini rëndësi shëndetit tuaj fizik, por edhe gjendjes emocionale. Mund të jetë e nevojshme të bësh disa ndryshime në rutinën tënde për të siguruar që të jesh në gjendje optimale.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor):

Këtë javë, përqendrohu në lidhjet personale dhe profesionale. Mund të hasësh mundësi të reja për të lidhur kontakte të rëndësishme ose për të forcuar lidhjet ekzistuese.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor):

Mos u lodh duke u përballur me të gjitha sfidat vetë këtë javë. Kërko ndihmë nga të tjerët kur të jetë e nevojshme dhe merr një qasje të qetë ndaj detyrave që ke përpara.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar):

Këtë javë, bëhu më fleksibël në planifikimet e tua për të shmangur stresin e panevojshëm. Mund të dalin ndryshime të papritura në planin tënd të punës ose të jetës personale.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt):

Këtë javë, kushtoji kohë hapësirës për reflektim dhe meditim. Është e rëndësishme të bësh një analizë të thellë të qëllimeve të tua dhe të veprimit të duhur për të arritur suksesin.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars):

Mos lejo dyshimet të pengojnë progresin tënd këtë javë. Beso në aftësitë dhe përpiquni të ruani një qëndrim pozitiv ndaj sfidave që mund të dalin përpara.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd