Transmetuar më 19-02-2024, 07:09

Lexoni horoskopin e ditës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: parashikimet e sotme astrologjike, e hënë 19 shkurt 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga noa.al 

Dashi

Në një klimë të përgjithshme rikuperimi, duhet të paralajmëroj kundër një fillimi të lodhshëm të javës: ka të ngjarë që nga sot dhe nesër do të ketë shumë gjëra për të bërë, dhe nëse shohim me kujdes yjet, duhet të mbani mend se ka pasur një bllokim, një ndalesë pak a shumë e vullnetshme dhe nga ju në fillim të muajit dhe është normale të jeni ende pak nervozë. Ka kohë për të kompensuar kohën e humbur, dashuria do të jetë më e lehtë për t’u menaxhuar nga e mërkura. Nuk e përjashtoj që edhe në fillim të shkurtit të ketë pasur ndonjë keqkuptim për arsye jo gjithmonë të lidhura me dashurinë, por të shkaktuara nga çështje të jashtme të marrëdhënies.

Demi

Tani e tutje mund t’u thoni mjaft të gjitha situatave të paqarta dhe të dilni në "shesh": nëse ka një betejë në të cilën jeni protagonist nuk do t’ju mungojë guximi për ta përballuar sa më mirë. Do të ketë ditë në mes të javës kur mund të zemëroheni shumë nëse diçka nuk shkon siç duhet. Është shumë e rëndësishme të mbani mend që Jupiteri është në shenjë dhe për këtë arsye kjo seri goditjesh dhe provokimesh që mund të lexohen në qiell do të jenë të dobishme në fund të fundit për të sqaruar situatën e përgjithshme. E pra keni kohë deri në fund të majit për të sqaruar pozicionin tuaj, sepse disa gjëra kërkojnë një rifreskim ose një zgjidhje të përhershme: ju dëshironi të jeni në gjendje të mbështeteni në mirëkuptimin më të madh rreth jush, por nuk është e lehtë.

Binjakët

Dashuria shpërblehet dhe miqësitë shpërblehen. Këtu dua t’u drejtohem njerëzve që për arsye të ndryshme janë mbyllur në vetvete, duke tradhtuar natyrën e shenjës tuaj e cila mbetet e shtruar dhe optimiste. Që tani e tutje ekziston dëshira për të folur dhe për t’u besuar, për t’u shprehur në mënyrën më të mirë të mundshme dhe në dashuri rritet dëshira për qartësi. Ata që kanë probleme në marrëdhënie në këtë periudhë duhet të përpiqen të sjellin në fokus të gjitha cilësitë e tyre më të mira, sepse duke folur për vështirësitë e përjetuara dhe duke i krahasuar ato do të mund të kuptoni se si janë gjërat. Duhet ta detyrosh veten. Jo çdo gjë po shkon ashtu siç do të dëshironit në këto orë, por është mirë të dini se shumica e planetëve do të bëhen sërish të favorshëm, kështu që faza e rihapjes ka filluar!

Gaforrja

Hëna prek shenjën tuaj të zodiakut dhe është në aspekt të mirë me Diellin i cili bëhet i favorshëm nga sot; mbyll përfundimisht fazën e dyshimeve minimale dhe maksimale që keni përjetuar në dy javët e fundit. Në të ardhmen është normale që do të ketë ende ditë të çuditshme pasi jeni një person disi i ndjeshëm dhe i paqëndrueshëm, por ndryshimi thelbësor është në aftësinë tuaj për të zgjidhur vështirësitë në vend që të mbeteni të përfshirë në to, idetë janë të qarta dhe jam i lumtur t’u tregoj të gjithëve atyre që kanë një projekt pune se do të vijë së shpejti me fuqi të madhe, do të jeni optimistë shumë,  pikërisht sepse do të ketë më shumë dëshirë për të bërë gjërat.

Luani

Është më mirë të përpiqeni të shmangni polemika, ka ende diskutime në lidhje me paratë, taksat ose mosmarrëveshjet; të gjithë, në varësi të moshës dhe punës së tyre, do të duhet të zgjidhin disa mosmarrëveshje të hapura. Këshilla ime është të vlerësoni me shumë kujdes çdo ndryshim pune dhe të nënshkruani një marrëveshje vetëm nëse jeni plotësisht të bindur për atë që po nënshkruani; yjet janë në pozicion më të mirë nga qershori e në vazhdim, prandaj mendoj se shumë të lindur të shenjës tuaj tashmë po mendojnë se çfarë duhet të bëjnë në kuadër të periudhës së verës.

Virgjëresha

E shtuna dhe e diela ishin dy ditë rikuperimi, shumë dyshime thuajse janë kapërcyer, por ka disa hesape për të zgjidhur; le të kujtojmë se sot Dielli shkon në opozitë dhe për këtë arsye së shpejti do të jetë në lidhje me Saturnin. E kam shpjeguar shumë herë që nuk duhet të kemi frikë nga këto zhvillime, por ka gjasa që ka ardhur koha për të sqaruar shumë gjëra; prandaj, nëse disa njerëz ju kanë bllokuar në vend që t’ju ndihmojnë, nëse nuk ka pasur afirmim nga të tjerët për gjithçka që keni bërë gjatë ditëve të fundit, mund të mendoni jo vetëm për të ndryshuar rrugën tuaj, por edhe për të thënë fjalën tuaj! Një zgjedhje do të duhet të bëhet deri në maj.

Peshorja

Mos mendo për detajet, mendo për gjërat e rëndësishme. E di që ju intereson edhe forma, pamja, por në këtë periudhë duhet t’i kushtojmë rëndësi substancës, si në dashuri ashtu edhe në kontekstin e punës. Tani fotografia e re astrale rezulton të jetë jashtëzakonisht pozitive për shenjën tuaj të zodiakut. Shumë yje pro nuk do të kenë fuqinë për të ndryshuar situatat më komplekse brenda natës, por do t’ju japin forcën për të analizuar në detaje gjithçka që është e gabuar, për të korrigjuar situatën. Çdo situatë e vështirë e përjetuar në të kaluarën mund të zgjidhet, çështjet vijnë në krye dhe edhe nga pikëpamja ligjore dhe profesionale do të jetë e mundur të thoni fjalën tuaj.

Akrepi

Këto ditë ju duhet të përdorni përvojën tuaj për të shmangur disa probleme dhe të kontrolloni mospërmbajtjen. I kërkoj çifteve që kanë pasur vështirësi gjatë javëve të fundit të shmangin mosmarrëveshjet, veçanërisht në pjesën qendrore të javës. Në vend që të uleni në një cep dhe të vëzhgoni se si po shkojnë gjërat, merrni pjesë drejtpërdrejt në evolucionin e një historie dashurie, duke u përpjekur të shmangni çdo lloj toni tepër polemizues ose të papritur. Tre javët e ardhshme do të jenë të veçanta, përpiquni t’i lini gjërat të rrëshqasin nëse dikush ju sulmon vetëm sepse ju ka zili. E pra, kujdes nga nervozizmi.

Shigjetari

Pas një fundjave të diskutueshme, optimizmi rikthehet. Marrëdhëniet romantike mund të kenë më shumë peshë gjatë kësaj periudhe, duke marrë parasysh edhe faktin që Venusi fillon një tranzit shumë intrigues. Sigurisht, ata që nuk janë të kënaqur në dashuri mund të vazhdojnë përgjithmonë. Shigjetari nuk është tip që pret komoditetin prej të tjerëve, nëse diçka nuk shkon mirë mendon se është e përshtatshme, për të mirën e të gjithëve, t’i japë drejtim gjërave duke nisur me një pauzë reflektimi. Ata që tashmë kanë një marrëdhënie të mirë, vetëm do të mund ta forcojnë atë. Në këtë mënyrë edhe idetë e mira në vendin e punës do të jenë më të lehta për t’u zhvilluar.

Bricjapi

Nuk mungon intuita, por ka një kundërshtim nga Hëna që mund të shkaktojë lodhje. Kini kujdes nga shqetësimi që mund të keni nëse qëndroni në këmbë për një kohë të gjatë ose mbani qëndrime të gabuara trupore. Kur përqendroheni në një aktivitet, nuk mendoni për asgjë tjetër, por duhet të kujdeseni më shumë për trupin tuaj. Kjo pritet të jetë koha për të rizgjuar dëshirën për të dashur pasi Venusi, edhe nëse është larguar nga shenja juaj, ju jep sërish dëshirën për emocione të reja. Nuk e përjashtoj mundësinë e një afrimi për çiftet që kanë përjetuar krizë gjatë vjeshtës. Shpërblehen idetë e mira në vendin e punës. Edhe diçka: më mirë të mos rrini deri vonë sonte.

Ujori

Ka nevojë për të zgjeruar horizontet, Merkuri, Venusi dhe Marsi janë në shenjë. Nëse nuk jeni mirë në një situatë të caktuar, dëshira për të ndryshuar do të jetë imponuese. Dëshira për të përjetuar ndjenjën kthehet, ndaj ftoj zemrat e vetmuara të shikojnë përreth, sepse tani më shumë se kurrë mund të keni takime argëtuese. Ata që sapo kanë dalë nga një ndarje nuk do të dorëzohen plotësisht, do të preferojnë të përjetojnë një miqësi të dashur edhe nëse shumëçka varet nga personi që është në krah të tyre. Me yje kaq të rëndësishëm disa mund të vendosin të jetojnë së bashku ose të martohen nga qershori e tutje. Ka një dëshirë të madhe për t’u përfshirë, një upgrade në profesion sidomos për ata që punojnë në fushën e shërbimeve ose janë në pritje të rinovimit të një kontrate pune.

Peshqit

Kjo ditë e hënë 19 lind me një Hënë të vlefshme, Dielli ka filluar kalimin në shenjën tuaj të zodiakut: Periudhë e dobishme për të kuptuar se si janë gjërat. Ju jeni një vëzhgues i kujdesshëm, tani mund të kuptoni se cilat janë idetë më të mira për të nxitur në të ardhmen. Këndvështrime të reja pune, projekte dhe takime të preferuara. Është mirë të respektohen afatet, deri në maj të këtij viti do të jetë e përshtatshme të lidhet një marrëveshje, të bëhen aleanca, të bëhet gjithçka që është e mundur për të planifikuar sa më mirë një pjesë të dytë të vitit 2024 që do të jetë për ju përfituese në bazë të asaj që është bërë tani. Në dashuri, më e mira do të vijë në mars, ndërkohë zemrat e vetmuara mund të fillojnë të shikojnë përreth. /noa.al

Foto: Getty Images

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd