Transmetuar më 15-02-2024, 07:10

Lexoni horoskopin e ditës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: parashikimet e sotme astrologjike, e enjte 15 shkurt 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga noa.al 

Dashi

Sot është një ditë me hënë të favorshme. Jam i bindur se shumë nga ju janë gati të rifillojnë pas një pauze të pavullnetshme dhe jam i mendimit se nëse ka një lidhje të rëndësishme dashurie ajo do të marrë hov deri në pranverë. Takimet, telefonatat dhe ndryshimet mund të vijnë në çdo moment; sigurisht këto varen edhe nga mosha dhe rrethanat. Siç e kam shpjeguar edhe në raste të tjera, shumica prej jush mendojnë se diçka ka ndryshuar në krahasim me vitin e kaluar dhe kanë më shumë dëshirë për t’u përfshirë. Pas një periudhe të vështirë në nivel fizik, tani gjërat janë më mirë.

Demi

Jeni duke përjetuar një fazë transformimi: ndonjëherë nuk është e nevojshme të dëshironi një ndryshim sepse gjërat rreth nesh po ndryshojnë dhe ju duhet të përshtateni. Tani e tutje, disa tregues mund të ndryshojnë: ka njerëz që kanë humbur komunikimin ose ndoshta thjesht po shqyrtojnë situatën e tyre në nivel personal dhe profesional. Deri në maj do të duhet të bëhen zgjedhje të rëndësishme, duke përfshirë ndryshime në lidhje me programet dhe projektet. Ju kujtoj edhe një herë se gjithçka që u trajtua diplomatikisht në fillim të muajit duhet të menaxhohet me vendosmëri më të madhe; nuk mund të pretendoni se asgjë nuk ka ndodhur. Nga pikëpamja personale dhe e punës ka nevojë për sqarime. E rëndësishme është të mos derdhni tensione në dashuri sepse kjo pjesë e dytë e shkurtit mund të sjellë më shumë dyshime.

Binjakët

Në këtë periudhë ne përpiqemi të marrim diçka më të mirë se në të kaluarën; ata që nuk janë ende mirë fizikisht mund të akuzojnë veten se janë kujdesur pak për trupin e tyre. Ne e dimë që shenja e Binjakëve nuk ndalet kurrë, ndonjëherë kombinon shumë gjëra për të bërë në të njëjtën ditë, duke rrezikuar të mbërrini në shtëpi të rraskapitur. Pas pak ditësh Venusi do të nisë një tranzit të rëndësishëm. Kjo do të lejojë çiftet në krizë të sqarojnë se si janë gjërat, por edhe beqarët të bëjnë njohje të veçanta. Kjo është arsyeja pse sa më tej të shkojmë, aq më shumë kreativiteti, imagjinata dhe pasioni do të mund të ushqehen më mirë.

Gaforrja

Në këtë kohë mund të mbështeteni në yje më të mirë. Nga ana tjetër, ditë pas dite po aktivizohen sërish të gjithë planetët që ishin në opozitë në fillim të muajit. Në këtë fazë të 2024-ës është sikur dëshiron të heqësh qafe një barrë. Kjo është arsyeja pse kohët e fundit keni pasur ndjesinë e luhatjes midis shumë pasigurive dhe të mos paturit një referencë të qëndrueshme dhe, në krahasim me të kaluarën, ju gjej të çliruar nga shqetësimet. Duke marrë parasysh sezonin e ardhshëm, nuk do të jetë e vështirë të kaloni valën që do t’ju çojë larg. Nga fillimi i pranverës, profesionistë të pavarur do të kenë një propozim të mirë për të përfituar ose të paktën për ta marrë parasysh.

Luani

Ka pasur shumë shqetësime. Është e qartë se nuk mund të jetoni gjithmonë nën një barrë, një bollëk lodhjeje dhe nervozizmi, edhe sepse jeni një shenjë krenare dhe luftarake që di të të nxjerrë veten në pah. Edhe nëse keni fituar një sfidë, tashmë keni ndërmend të filloni një tjetër. Pra, le ta marrim me kurajo këtë pjesë të dytë të javës, të përballemi me situatat që shkuan keq në fillim të muajit. Një fazë e reflektimit të thellë fillon në lidhje me dashurinë, veçanërisht nëse dikush është i kapur mes dy historive ose prej një kohë të gjatë ka ende barriera për të kapërcyer.

Virgjëresha

Sot një Hënë e favorshme së bashku me Venusin ju lejon të merrni shumë favore, ashtu si pjesa e parë e shkurtit ka shënuar një pikë në favorin tuaj. Ata që duhet të japin llogari për veprimet e tyre, për punën e tyre, para një shefi, një personi që ka rëndësi ose që nuk mendon se mbështeten nga njerëzit e duhur, mund të ndjehen nervozë. Në rast shqetësimi, do të ketë nga ata që do të mendojnë për ndryshimin e peizazhit profesional në gjysmën e dytë të vitit. Kjo fundjavë e ardhshme do të jetë e rëndësishme për ata që duan të rivlerësojnë një dashuri.

Peshorja

Duhet të besoni në aftësitë tuaja dhe kjo është thelbësore për të pasur sukses në jetë në përgjithësi dhe në veçanti për të kapërcyer fazën e pasigurisë që pamë të dominonte në pjesën e parë të shkurtit. Nëse deri më tani, për të jetuar në paqe, jeni përpjekur të mbani gjithçka nën kontroll, tani gjërat po ndryshojnë, do të dëshironi të flisni shumë qartë dhe sinqerisht, madje duke e vënë dikë që është larguar shumë ose nuk ju konsideron me shpatulla pas murit. Tani është e rëndësishme të rimendoni dashurinë: historitë e lindura ose të rikuperuara disi gjatë dy javëve të fundit do të mbështeten nga një Venus i favorshëm.

Akrepi

Sot nuk përjashtohet që diçka t’ju shqetësojë, duket sikur keni pasur një tension të vogël për të kapërcyer. Nëse prej disa kohësh në marrëdhëniet në çift ka shqetësime apo keqkuptime, duhet të tregoheni pak më të kujdesshëm, e shtuna dhe e diela do të jenë ditë më të mira nga ky këndvështrim. Pjesa e dytë e shkurtit do të sjellë probleme të tjera. Nuk do të jetë më e mundur të shtyhen diskutimet. Në realitet, nuk janë të paktë ata që duhet të përballen me një problem të vogël ose që janë nën stres këto ditë. Kushtojini vëmendje fjalëve hidh e prit. Duhet pasur kujdes për gjendjen fizike, jo për fajin tuaj, por ka të ngjarë që të ketë një rënie të performancës, ndiqni këshillën e mjekut në raste për t’u trajtuar.

Shigjetari

Nga ky moment mund t’i lini të lira të gjitha emocionet pozitive, situata aktuale dominohet nga planetët në aspektin e shkëlqyer për shenjën tuaj, veçanërisht deri në datën 23 nuk përjashtohet që të merrni një konfirmim të mirë. Duhet të kujdesemi pak më shumë për gjendjen tuaj fizike, kjo pasi gjatë fundjavës së fundit për arsye të ndryshme ju është dashur të duroni shumë stres. Në realitet, ajo që ka rëndësi është të jeni prezentë në dashuri, ua them këtë zemrave të vetmuara, atyre që duan të konfirmojnë një histori dashurie: mos rrini në një cep, Afërdita është gati të bëhet sërish e favorshme!

Bricjapi

Ditë interesante po vijnë, kjo e enjte mund të shfrytëzohet maksimalisht, nëse keni bërë shumë përpjekje në punën tuaj nuk ka gjasa që rezultate të mira të mos vijnë tani. Lodhja shkaktohet vetëm nga shumë gjëra njëherësh për të bërë; prandaj mund të them se është një horoskop i rëndësishëm për punën, për t’u rikthyer në lojë nga pikëpamja praktike, keni aftësinë për të kapërcyer hutime dhe situata të ndryshme që në të kaluarën mund të kenë krijuar shumë probleme. Në çështjen e dashurisë, ata që janë vetëm nënkuptojnë se nuk kërkojnë asgjë. Dihet që Bricjapët beqarë rrallë kthehen në lojë, duke preferuar të kenë marrëdhënie me kohë të pjesshme. Për çiftet e martuara, megjithatë, planet afatshkurtra janë në horizont.

Ujori

Tashmë e kam shpjeguar se jeni në një periudhë ndryshimesh të mëdha, të përmirësuara nga planetët që do të kalojnë tranzit nëpër shenjën tuaj. Ka të lindur të shenjës tuaj që do të jenë në gjendje të dëshmojnë ndryshime në familje, të vendosin të mos jenë më në të njëjtin ambient si më parë. Ky është një moment që sjell favore, duhet kërkuar menjëherë një rikonfirmim nëse një punë është e përkohshme. Këto ditë dashuria mund të menaxhohet në mënyrë më efektive, deri në atë pikë sa takimet e reja ose vendimet në lidhje me marrëdhëniet e kaluara do të jenë më të lehta për t’u menaxhuar.

Peshqit

Nëse jeni i vetëpunësuar ose keni bërë një ofertë në të kaluarën, nuk përjashtohet që të merrni një ofertë. Ne duhet të godasim ndërsa hekuri është i nxehtë, muajt midis shkurtit dhe majit do të vendosin ecurinë e atyre nga qershori e tutje. Ka ditë kur ndiheni të fortë dhe pothuajse të duket sikur keni kapërcyer çdo lloj hutimi dhe të tjera kur ju duket e vështirë të mbani gjithçka nën kontroll. Nëse ka dyshime në dashuri, flisni deri nesër, e shtuna dhe e diela do të jenë ditë më të pasigurta.

/noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd