Transmetuar më 14-02-2024, 08:36

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 96.3 lekë dhe do shitet me 97.3 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.2 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 108.5 lekë dhe do shitet me 109.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 121.2 lekë dhe do shitet me 122 lekë.

👇   👇

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd