Transmetuar më 13-02-2024, 06:50

Lexoni horoskopin e ditës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: parashikimet astrologjike për ditën e sotme, e martë 13 shkurt 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga noa.al.

Horoskopi javor nga Branko për 12 deri 18 shkurt 2024: parashikime për të gjitha shenjat

Dashi

Mund të thuhet se jo gjithçka është në rregull, pavarësisht vullnetit të mirë, kjo hënë disonante mund të shkaktojë një bezdi të vogël. Këshilla është të vazhdoni më tej: ju e dini shumë mirë që nuk jeni për ringjallje apo nisje nga e para, veçanërisht në dashuri. Unë rekomandoj të përfitoni nga periudha, një projekt ose diçka e re tashmë është gati: në pranverë do t’ju duhet të punoni për të. Në marrëdhëniet me shenjat e Peshores dhe Gaforres do të duhet të jeni pak më të kuptueshëm.

Demi

Në këtë ditë keni një hënë të mirë e cila do t’ju ndihmojë të gjeni një qetësi të humbur, jeni rikuperuar nga një tension i vogël. Të gjitha projektet e lindura së fundmi do të duhet të përcaktohen deri në muajin maj. Pjesa e parë e shkurtit u përdor për të studiuar strategji për të fituar një betejë; sfidat hapen nga sot me Marsin në pozicionin e tij të ri që përfaqëson nevojën për të mbajtur pozicione dhe në raste të jashtëzakonshme për mbrojtje nga një sulm. Në marrëdhëniet e dashurisë, të cilat në dy javët e para të shkurtit u përfshinë nga shumë konfuzion, do të jetë e nevojshme të gjeni gjuhën e përbashkët.

Binjakët

Nëse nuk e keni marrë ende një përgjigje të mirë, nuk ka nevojë të dëshpëroheni, kjo dhe për faktin se nga qershori me Jupiterin në shenjën tuaj do të fillojnë projektet e reja dhe më pas ajo që ju ka stresuar kohët e fundit, do të vijë, ju do të riktheheni të bëni të njëjtat gjëra të zakonshme, me ditët e jetesës njësoj si njëra-tjetra. Por për një person krijues si ju kjo nuk është më e mira. Do të jetë e vështirë të qëndroni të qetë me një horoskop në zhvillim: edhe ata që kanë pasur probleme personale dhe fizike do të duhet të gjejnë qetësi. Ndonjëherë për të bërë shumë gjëra rrezikoni të bëni gjithçka me nxitim dhe keq, keni nevojë për përqendrim. Në dashuri, kini kujdes që të mos kthehen argumentet e vjetra të lidhura me të kaluarën. Yjet e fundit të shkurtit shpërblejnë zemrat e vetmuara dhe ata që duan të përjetojnë aventura.

Gaforrja

Të lindurit nën shenjën tuaj janë të mbindjeshëm, hiperaktivë, të prekshëm. Ndër cilësitë e mëdha të personit tuaj është ndjeshmëria, por ndër defektet është fakti që ju e merrni pak më shumë seriozisht çdo gjë. Po kalojmë nga një fazë e vështirë në një më të mirë: Jeni në pritje të zhvillimeve, do të ishte mirë të vëzhgoni me kujdes atë që ju rrethon. Pra, ky fund shkurti mund të jetë efektiv për të filluar t’i shihni gjërat përreth jush ndryshe; lajmet po vijnë në dashuri dhe fundjava mund t’i kushtohet rikuperimit të një ndjenje, zbulimit ose rizbulimit të një personi.

Luani

Jeni krenarë, vështirë se pranoni gabime; për arsye të ndryshme situatat kanë ndryshuar që nga viti i kaluar dhe ndryshimet janë ende në vazhdim. Ndoshta nuk do të bëni më të njëjtat gjëra si më parë, dhe ju është dashur të kuptoni se tani gjëja më e rëndësishme nuk është të mendoni për të kaluarën, por se si të menaxhoni të ardhmen. Fundi i shkurtit sjell kundërshtime planetare që duhen menaxhuar me kujdes, veçanërisht nëse ka ish-e të zemëruar ose ju vetë jeni në dyshim në dashuri.

Virgjëresha

Pjesa e dytë e shkurtit që po afron, kërkon pak relaksim, me ngjarje të shumta që ju përfshijnë edhe ju. Ata që kanë biznesin e tyre mund të përjetojnë suksese të mira personale. Deri në maj do t’ju duhet të kuptoni se çfarë të bëni me një projekt, veçanërisht pasi njerëzit janë larguar ose ju vetë, keni ndaluar ata që nuk e meritonin më besimin tuaj. Ka nga ata që flenë pak, ka nga ata që mendojnë se çfarë duhet të bëjnë pas pranverës dhe ka nga ata që duhet të inatosen për t’u marrë seriozisht nga të tjerët. Do të ketë ditë, si kjo e sotmja, e martë 13, me të vërtetë plot me gjëra për të bërë: shpresoj që të mos dëshironi ta shfryni gjithë këtë tension në dashuri sepse ndjenjat po rikuperohen.

Peshorja

Unë me të vërtetë mendoj se keni gjëra të mëdha në mendje, por kjo e martë 13 ndikohet nga mungesa e vullnetit ose tensionet e vogla për shkak të një Hëne disonante. Gjatë tre javëve të fundit shumë prej jush kanë pësuar rënie fizike dhe kanë nevojë të rikuperohen. Nuk mungojnë lajmet e mira, Marsi ka nisur tashmë me një tranzit të favorshëm, Afërdita do të jetë aktive nga e premtja: me pak sens mirëkuptimi do të mund të rikuperoheni nga situatat e vështira. Nuk do të doja që ndonjë emocion negativ i përjetuar në të kaluarën të jetë ende në konflikt me vendimet tuaja. E shtuna 17 është dita e duhur për të folur me një person të dashur për ju. Ndonjëherë në çift nuk debatoni për shkak të mungesës së dashurisë, por për shkak të kohës, shumë angazhimeve apo situatave për t’u përballur jashtë lidhjes.

Horoskopi i Paolo Fox për muajin shkurt 2024

Akrepi

Është e domosdoshme që të keni një vizion të qartë për të ardhmen tuaj. Kjo është një ditë që ndihmon, por kushtojini vëmendje kontrasteve me mjedisin përreth. Tranziti i ri i Venusit imponon ashpërsi në dashuri. A do të jeni në gjendje të rikuperoni një ndjenjë? Është e qartë se shumë varet nga personi që është pranë jush ose që do të dëshironit të jetë pranë jush. E sigurt është se ata që kanë dy afera në lojë, që kanë bërë rrëmujë deri në fund të muajit që iku, do të duhet të përpiqen të rregullojnë gjërat. Në fushën e punës nuk ka asnjë lajm për momentin, ndërsa dy javët e ardhshme mund të ndikojnë në cilësinë e disa raporteve. Vonesat e vogla do të duhet të merren parasysh, megjithatë gjysma e dytë e marsit do të zgjidhë shumë situata.

Shigjetari

Është koha ta lini veten të ecë lirshëm në dashuri, aq më tepër sot me Hënën e favorshme. Është e qartë se evolucioni i një ndjenje varet nga lloji i marrëdhënies që po përjetoni: në marrëdhëniet e gjata, mërzia duhet të kapërcehet, por lidhjet e reja funksionojnë mirë. Mund të favorizohen raportet me disa shenja si Ujori dhe Peshorja. Një zgjim i shkëlqyer emocional është i mundshëm të vijë në këtë pjesë të dytë të muajit. Mendoj se është shumë e rëndësishme të mendoni për të ardhmen në një mënyrë pozitive, por edhe të vendosni se çfarë duhet të bëni, dhe jo më vonë se maji.

Bricjapi

Yjet janë me ju edhe nëse sot Hëna në kah të kundërt flet për vështirësi dhe shumë mund. Shumica nuk ankohen se gjërat po shkojnë keq, por thjesht sepse ka shumë përgjegjësi dhe pak kohë për t’iu kushtuar relaksimit, dashurisë. Në këtë pikë, nuk duhet të harrojmë familjen. Fitoret janë ende të mundshme, për më tepër për ata që presin lajme, ditët nga data 23 deri në datën 29 do të jenë treguese. Ata që kanë pasur një problem fizik do të mund ta zgjidhin gradualisht. Do të doja të kishit më shumë interes për dashurinë dhe këtë e them edhe në funksion të një fundjave që përveç të dielës mund të ngjallë një ndjenjë të re.

Ujori

Është mirë të shmangni shpenzimet e panevojshme. Vërtet që është e nevojshme të ndiheni mirë me veten, pasi prej kohësh ekziston dëshira për të ndryshuar stilin e jetës, pamjen tuaj dhe ka nga ata që mendojnë të bëjnë një operacion të vogël kozmetik. Por ecni me këmbë në tokë dhe vlerësoni si sukses edhe thjesht të rrethoheni me njerëz të lumtur. Kjo pjesë e muajit shkurt sjell një nxitje të jashtëzakonshme, deri të dielën Venusi dhe Marsi do të jenë në shenjë, kjo zgjon dashurinë. Mund të mos jeni në gjendje as të flini mirë gjatë natës, kështu që shumë siklet ju krijohet nga mendimi për të bërë gjëra që janë të ndryshme nga e kaluara. Dashuritë e reja janë në "tavë". Kurse për ju që jeni të lidhut, do të jetë e mundur të ndërtoni diçka të rëndësishme me partnerin/en e duhur në krah.

Peshqit

Në këto ditë do të jetë e përshtatshme të bëni një analizë të kujdesshme të emocioneve që ndjeni. Pres që tani, e martë 13, që fundjava të jetë e rëndësishme dhe disa çifte të gjenden përballë një lloj rishikimi sentimental që do të vihet në jetë sa më shpejt të jetë e mundur. Është gjithmonë e vështirë për ju të harroni një dashuri edhe pas një ndarjeje; fantazmat e së shkuarës rëndojnë në një nivel emocional. Prandaj, është mirë të largoni inatet e vjetra dhe të përmirësoni vetëvlerësimin nëse kërkoni një pasion të ri. Muajt ​​e ardhshëm do të jenë të rëndësishëm për të vlerësuar një propozim pune, keni kohë deri në maj, sepse atëherë disa propozime mund të mos vlejnë më. /noa.al

Horoskopi javor i Paolo Fox për 12 deri më 18 shkurt 2024: Të 12 shenjat

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd