Transmetuar më 11-02-2024, 19:31

Horoskopi i Paolo Fox për nesër është një mundësi për t’u informuar për të gjitha të rejat që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral.

Çdo ditë astrologu i dashur formulon parashikime astrologjike për dashurinë, punën dhe shëndetin që synojnë dymbëdhjetë shenjat e zodiakut.

Përmes rubrikës sonë të yjeve do të mund të dini cilat pasazhe astrologjike do të jenë të favorshme dhe cilat mund t’ju shkaktojnë disa vështirësi.

Horoskopi javor i Paolo Fox për 12 deri më 18 shkurt 2024: Të 12 shenjat

Ja, më poshtë parashikimet e marra nga horoskopi i Paolo Fox-it për ditën e nesërme, 12 shkurt 2024, shenjë për shenjë, përkthyer nga noa.al.

Dashi:

Shumë shpesh ju keni ndjesinë e qartë të luftimit në një mjedis njerëzish që janë jo vetëm të padrentë, por edhe të paqartë. Keni një bindje të caktuar por mund të akuzoheni edhe për diçka që as e keni bërë dhe as nuk e keni menduar… Debatet në dashuri duhen shmangur. Tani nuk është koha.

Demi:

Në jetë nuk ju mjafton puna, shumë e rëndësishme është edhe dashuria dhe takimet e kësaj periudhe janë interesante. Kjo ditë ndihmon për të rikuperuar pak qetësinë e brendshme. Ju pret një e ardhme më e mirë.

Binjakët:

Me këto yje mund të vendosni vërtet se çfarë të bëni. Ju sigurisht nuk jeni njerëz që i vendosni vetes kufij, që ndaloni sepse disa besojnë se nuk jeni në nivelin e duhur, se nuk jeni mjaftueshëm të pjekur dhe as kur kanë mosbesim ndaj jush. Një projekt i ri më në fund mund të fillojë.

Gaforrja:

Ju do të përjetoni një javë plot diskutime në kufijtë e debatit. Mundohuni të bëni diçka ndryshe, mos u lodhni dhe shmangni komplikimet. Në këtë ditë të parë të javës reflektoni mirë se cilat janë rrethant edhe në planin sentimental.

Luani:

Miqësitë e krijuara kohët e fundit nuk duhen hedhur poshtë, marrëdhëniet që po bëhen sërish të rëndësishme këto ditë nuk duhet të merren lehtë. Ajo që ka lindur tani do të bëhet më intensive nga marsi. E ardhme më e mirë? Tani është e mundur.

Virgjëresha:

Çdo ndjenjë duhet të shprehet lirshëm. Yjet janë në anën tuaj me një Venus të favorshëm, ndërsa zemrat e vetmuara do të fillojnë të hedhin sytë përreth. Jupiteri disonant ju këshillon të qëndroni të qetë.

Peshorja:

Flisni vetëm nëse është e nevojshme: kur mendoni se keni të drejtë dhe kur mendoni se keni forcën për të thënë gjëra, e bëni atë me nxitim, por shmangeni. Lajme të mundshme në punë, por rezultojnë paksa pikante.

Akrepi:

Duke filluar nga e enjtja, Marsi hyri në shenjë dhe dha një aluzion të parë fuqie që do të jetë edhe më i dobishëm për të gjitha projektet që keni në mendje në muajt e ardhshëm. Në këto orë të kësaj të hëne 12 favorizohen takimet por edhe marrëdhëniet në përgjithësi.

Shigjetari:

Për ju ky nuk është një muaj ideal për dashuri të reja. Mbetet një qiell shumë i qetë për ata që tashmë kanë një histori, e cila megjithatë nuk ngjall më shumë emocione sesa keni pritshmëri.

Bricjapi:

Në orët në vijim do të forcohen disa situata pune dhe jopune. Më pas nga data 10 mars, Urani do të bëhet sërish i favorshëm dhe do të vijnë më të mirat… Është e qartë se para kësaj ka diçka që duhet të sqarohet në dashuri. Por kujdes, sepse Afërdita në kah të kundërt mund të frenojë dëshirën për të folur dhe për të sqaruar çështje të ndryshme.

Ujori:

Është një periudhë fuqie në sajë të Hënës e cila do të jetë në shenjën tuaj. Projektet tuaja janë mjaft të rëndësishme, por disa mund të mos bien dakord me ju dhe planin që keni. Gati për të luftuar?

Peshqit:

Sa më larg të shkoni, aq më shumë siguri do të keni derisa të arrini një ideal të madh ose një ëndërr të vogël deri në fund të vitit. Komplikacionet e janarit duken të kapërcyera pjesërisht. E megjithatë ka ende disa probleme të vogla fizike për të kapërcyer.

/noa.al

Horoskopi javor nga Branko për 12 deri 18 shkurt 2024: parashikime për të gjitha shenjat

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd