Transmetuar më 09-02-2024, 23:15

GJERMANI-Çfarë kanë të përbashkët një senator amerikan nga Delaware dhe kancelari i Gjermanisë? Rezulton, shumë.

Chris Coons dhe Olaf Scholz u takuan në Uashington DC të enjten. Më pas, ata bënë një selfie së bashku dhe e postuan në internet duke ngacmuar të njëjtën pyetje.

“Wer ist wer?”, bën shaka Sen Coons – gjermanisht për “kush është kush”.

Midis flokëve të tyre thuajse identike të thinjura e të rënë dhe buzëqeshjeve identike, në shikim të parë ishte e vështirë të dallohej.

Scholz, udhëheqësi i qeverisë së koalicionit të tre partive të Gjermanisë që erdhi në pushtet në vitin 2021, zakonisht nuk njihet për sensin e tij të humorit. Por politikani veteran i krahut të majtë u bashkua me shpejtësi në argëtim.

“Shkëlqyeshëm të shoh përsëri binjakun tim”, shkroi kancelari Scholz në X, dikur Tëitter, në një ri-postim të imazhit.

Të dy jo vetëm që ndajnë të njëjtën moshë relative 60 dhe 65 ose të njëjtën gjatësi – por ata gjithashtu ndajnë një dashuri për politikën dhe një ndjenjë urgjence për të dërguar më shumë ndihmë ushtarake në Ukrainë.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd