Transmetuar më 09-02-2024, 06:17

Lexoni horoskopin e ditës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: këto janë parashikimet astrologjike të premten 9 shkurt 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga noa.al.

DASHI

Dashi i dashur, në dashuri ju pret një ditë në rënie, përpiquni të shtrëngoni pak më shumë dhëmbët. Pa merak se në mars do të zgjidhen shumë çështje. Mos u shqetëso, thjesht duro. Për sa i përket punës, disa ndryshime mund të shfaqen në horizont. Ajo që duhet t’u kërkoj të gjithëve në shenjën Dashi është që të zgjidhni problemet e vogla personale dhe mbi të gjitha të mos shqetësoheni për jetën nëse nuk mund t’i zgjidhni të gjitha vështirësitë në harkun kohor të disa ditëve.

DEMI

I dashur Dem, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e premte 9 shkurt 2024), ju jeni duke pritur për një ditë të përshtatshme për të folur për ndjenjat. Edhe në punë, projektet e rëndësishme mund të përjetojnë shumë zhvillime pozitive. Qëndroni të përqendruar dhe në rrugën e duhur. Do të shihni që së shpejti gjithçka do të jetë mirë dhe do të ketë mundësi të shkëlqyera për sukses. Duhet të kujtoj se fillimi i kësaj jave ishte paksa i trazuar dhe do të ishte mirë të shmangeshin konfliktet. Dikush është i lodhur fizikisht, kurse disa duhet të ndryshojnë diçka në shtëpi, të mendojnë të lëvizin, të kujdesen për jetën e të tjerëve, të punojnë pak më shumë ose të përpiqen të përmirësohen. Me pak fjalë, këto janë ditë si ato kur ndiheni veçanërisht në fazë të vështirë.

BINJAKËT

Të dashur Binjakë, dashuria do të duhet të presë edhe pak para se t’ju kënaqë plotësisht, thjesht kini parasysh se duhet ende shumë durim. Për sa i përket punës, mos u shqetësoni: së shpejti do të shpërbleheni për përpjekjet e bëra kohët e fundit, por jo vetëm. Kjo është një javë tjetër reflektimi dhe vëmendjeje: të gjithë ata që kanë një projekt për të filluar nuk duhet të ndalen.

GAFORRJA

I dashur Gaforre, përpiqu të mos zemërohesh për asgjë, edhe nëse nuk është e lehtë të kuptosh plotësisht disa çështje të zemrës… Për sa i përket punës, do të duhet të bësh të pamundurën për të dalë nga një ngërç në të cilin ke përfunduar. Do të shihni që gjithçka do të shkojë mirë.

LUANI

I dashur Luan, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e premte 9 shkurt 2024), pozicioni i Venusit këto ditë është mjaft neutral, nëse një histori nuk funksionon mund ta lini mënjanë (në disa raste njëherë e përgjithmonë). Puna? Kontakte, mundësi dhe propozime të reja për ata që punojnë në biznesin e tyre.

VIRGJËRESHA

E dashur Virgjëreshë, situata e përgjithshme përsa i përket ndjenjave nuk është aspak fantastike… Gjithsesi do mund të rikuperoni pozitivitetin duke iu përkushtuar punës, rikuperimi i së cilës duket më i sigurt se sa pritej. Mes shumë prej jush në të kaluarën e afërt ka pasur një shkëputje nga temat e familjes, dashurisë, ndoshta për shkak të shumë gjërave për të bërë. Tani me këtë Venus të vlefshme mund të shkurtoni edhe një distancë, të zgjidhni një problem lidhjeje, dhe për beqarët mjafton thjesht ti jepni hapësirë ​​një emocioni. Është mirë të mbani mend se kjo është një periudhë që të çon në përjetimin e diçkaje të re dhe nëse keni punuar mirë në të kaluarën, do të jeni në gjendje të përfitoni nga një mundësi.

PESHORJA

Peshorja e dashur, ju pret një qiell i rëndësishëm për dashurinë, por kushtojini vëmendje periudhës së fundjavës. Mos e teproni në disa gjëra. Për sa i përket punës, përpiquni të jeni të përqendruar, nuk ka kuptim të bëni hapa të gabuar tani. Jeni ende pak dyshues sepse ka shumë probleme të vogla pune dhe financiare për të zgjidhur. Mund të them se do të ketë ditë edhe më nervoze, por më pas, dalëngadalë në pjesën e dytë të muajit gjërat përmirësohen. Pra, të paktën për tre ditë përpiquni të mos e pengoni fatin dhe mbi të gjitha të mos e mbushni kokën me shumë e shumë ide që mund të bëhen burim konfuzioni.

AKREPI

I dashur Akrep, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e premte 9 shkurt 2024), këtë fundjavë kalimi i Venusit dhe Hënës do të favorizojë dashurinë në të gjitha aspektet e saj. Puna? Zgjedhje të rëndësishme për jetën tuaj profesionale në horizont. Vlerësoni të mirat dhe të këqijat përpara se të pranoni. Në këtë të premte 9 duhet të lini mënjanë tensionet dhe pakënaqësitë, ju duhet të kapërceni një zhgënjim të vogël që ka ndodhur ditët e fundit. Më duhet të them se ditët e kësaj jave ndihmojnë gradualisht për të kapërcyer bezditë dhe gjithashtu atë fazë të pasigurisë apo shqetësimit të madh për një person që ka qenë i sëmurë. Mundohuni t’i merrni gjërat me qetësi dhe të zgjidhni një problem të vogël personal.

SHIGJETARI

I dashur Shigjetar, mund të ketë disa dyshime të vogla në lidhje me marrëdhëniet që duhen mbajtur me të afërmit, miqtë dhe familjen. Mundësi të mira janë përpara nëse keni një punë në "tavë". Kur mendoni se rutina e jetës bëhet e tepruar dhe se duhet të përjetoni diçka të re, në realitet jeni duke kërkuar zgjidhje që janë të ndryshme nga e kaluara. Por ju futeni në telashe sepse e testoni veten përtej çdo kufiri dhe shoqëroheni me njerëz që mund të përfaqësojnë një nivel rreziku. Kështu që në këtë situatë unë rekomandoj t’i bëni gjërat me qetësi dhe të zgjidhni gjithçka me mençuri, veçanërisht duke pasur parasysh faktin që ka një tension të ekzagjeruar në ajër prej disa kohësh.

BRICJAPI

I dashur Bricjap, nëse ka një bisedë për të bërë, do t’ju duhet t’i qaseni me shumë kujdes në mënyrë që të dilni fitimtar. Mos u tërhiqni… Kur vjen puna te puna, ata që presin një promovim nuk do të duhet të presin gjatë. Mos e humbisni dëshirën për të çliruar veten nga një barrë. Mbaj mend që ky është një vit shumë efektiv dhe të vetmit që do të ndihen keq do të jenë ata që nuk u japin hapësirë ​​dëshirave të tyre. Nga ana tjetër nuk ka asnjë moment pushim, profesionistët e lirë kanë shumë projekte në mendje. Nuk duhet të harrojmë familjen dhe dashurinë, ju lutem. Në realitet ky moment është interesant për një rikuperim sentimental, megjithëse ka gjithmonë një ngarkesë të madhe lodhjeje që duhet të përpiqemi ta lëmë jashtë ndikimit.

UJORI

I dashur Ujor, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e premte 9 shkurt 2024), është e rëndësishme të keni një marrëdhënie të qëndrueshme, por gjithashtu është e rëndësishme të përpiqeni të mos përfundoni në rutinën e përditshme. Mundësi të rëndësishme do të shfaqen në të ardhmen e afërt. Bëhuni gati për t’i kapur ato. E njëjta gjë vlen edhe për punën. Ajo do të rritet, një projekt do të jetë më i lehtë për t’u menaxhuar në pjesën e dytë të vitit.

PESHQIT

Peshq të dashur, nëse keni dy histori në "tavë", do t’ju duhet të bëni një zgjedhje para se t’i humbni të dyja… Duhet ta zgjidhni këtë problem personal. Kjo nuk është një kohë kur mund të jeni më të mirët në dashuri dhe do të ketë njerëz rreth jush që pyesin nëse ka diçka që nuk shkon. Në realitet, kur ka probleme bëheni të pakapshëm ose nga pamja juaj duket qartë se po mendoni për diçka tjetër: ka nga ata që e justifikojnë këtë situatë në mënyrë të motivuar, sepse keni përjetuar një problem që po përpiqeni ta zgjidhni dhe Nuk mund të përjashtoj që këto ditë janë interesante dhe të favorshme për zgjidhjen e një problemi. Kurse në punë, tani jeni gati për veprim, negociatat e biznesit mund të zhvillohen në mënyrën më të mirë.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd