Transmetuar më 05-02-2024, 06:53

Lexoni horoskopin e ditës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: parashikimet e sotme astrologjike, e hënë 5 shkurt 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga noa.al

Horoskopi i Paolo Fox për muajin shkurt 2024

Dashi:

Sipas horoskopit të Paolo Fox, sot pritet të fillojë një javë që do t’ju japë një përmirësim të këndshëm, pas disa javësh veçanërisht komplekse. Do të mund të përjetoni një situatë më të thjeshtë dhe më komode.

Demi:

Sot duhet të bëni një përpjekje për të mbajtur nervat larg. Kjo periudhë është shumë interesante për ata që janë beqarë ose janë ndarë së fundmi dhe janë gati për të gjetur një dashuri të re. Ditë të rëndësishme për projekte të reja në çift.

Binjakët:

Hëna do të jetë ende në opozitë. Si rezultat, mund të shfaqen provokime të bezdisshme dhe do të duhet të jeni mjaftueshëm të mirë dhe të durueshëm për t’i lënë ato të rrëshqasin mbi ju. Mundohuni të mos lejoni që pesimizmi i tepërt t’ju pushtojë.

Gaforrja:

Sot do të shpëtoni nga opozita e parë planetare, që është Mërkuri. Gradualisht në orët e ardhshme do të filloni të mendoni me më shumë qetësi dhe qartësi mendore dhe, tensionet që ju kanë prekur ditët e fundit do të fillojnë të zgjidhen.

Luani:

Hëna do të formojë një aspekt të mirë dhe do t’ju japë pak më shumë harmoni të brendshme dhe qartësi më të madhe mendore. Mërkuri, për fat të keq, do të kalojë në kah të kundërt. Ju do të duhet të vendosni që të silleni në një mënyrë më pak të vrullshme dhe posesive në marrëdhëniet me të tjerët.

Virgjëresha:

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, Hëna do të jetë ende disonante: mund të lindin lehtësisht mosmarrëveshje që duhet të zgjidhen, veçanërisht në familje. Në këtë ditë të parë të javës do të bënit mirë të mos e teproni.

Peshorja:

Mërkuri nuk do të jetë më në një aspekt disonant, edhe nëse Marsi dhe Venusi do të qëndrojnë përballë. Ndërkohë, do të jetë thelbësore të filloni të rikuperoni ekuilibrin më të madh dhe aftësinë për veprim që ju ka munguar kohët e fundit.

Akrepi:

Nga sot do t’ju duhet t’i kushtoni shumë më tepër rëndësi aspektit ekonomik. Mërkuri do t’i shkojë përballë Jupiterit në kuadraturë. Si rezultat, ju mund të bëni një shpenzim, ose të përballeni me një borxh ose llogari të papritur për të shlyer.

Shigjetari:

Hëna në shenjën tuaj do të forcojë aftësinë imagjinative dhe aftësinë për të përjetuar ndjesi të veçanta. Duhet të shfrytëzoni sa më shumë ndikimin e saj dashamirës, ​​duke kërkuar ide të reja për të rikthyer më shumë entuziazëm dhe kreativitet në vetë ekzistencën tuaj.

Bricjapi:

Sipas horoskopit të Paolo Fox, edhe nëse Mërkuri largohet nga qielli juaj, ai do të vazhdojë të lehtësojë punën dhe sikletin në çështjet e parave. Nuk do ta humbisni rolin tuaj të privilegjuar në këtë qiell! Nga nesër pasdite do të kemi edhe Hënën në shenjë përveç Venusit dhe Marsit tashmë të pranishëm, ndaj bëhuni gati sepse një përgjigje mund të vijë brenda tre ditëve. Nëse duhet të bëni një zgjedhje të rëndësishme, mendoni për të, idetë do t’i keni të qarta.

Ujori:

Mërkuri do të kalojë tranzit nëpër shenjën tuaj. Lajme të mira që do të ndikojnë pozitivisht në kontakte, takime, dashuri dhe miqësi. Megjithatë, hyrja e tij do të përqendrojë vëmendjen tuaj te paratë: do t’ju duhet të punoni për t’u bërë më të matur.

Peshqit:

Hëna do të jetë në aspekt të kundërt. Nëse nuk i kushtoni vëmendje të veçantë, rrezikoni të lejoni që kujtimet e lidhura me të kaluarën të bëhen protagoniste. Duke vepruar kështu, do të ekspozoheni ndaj një valë melankolie që do të jetë e vështirë për t’u larguar.

Horoskopi javor nga Paolo Fox për 5 deri 11 shkurt 2024. Të 12 shenjat

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd