Transmetuar më 29-01-2024, 08:09

Lexoni horoskopin e javës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: parashikimet astrologjike për javën nga 29 janari deri më 4 shkurt 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga noa.al. 

DASHI

Dash i dashur, ju mund të mendoni se në dashuri gjërat nuk po shkojnë siç do të dëshironit, por ah, kjo u ndodh të gjithëve herë pas here apo jo. Në punë? Epo, le të themi se mund të jetë koha të përveshni mëngët pak më shumë se zakonisht. Fati është ai shoku i pakapshëm që të përshëndet nga larg, me pak fjalë, mos u mbështet shumë tek ai tani.

DEMI

Dem i dashur, sipas horoskopit të javës së Paolo Fox, duket se yjet janë pak kapriçiozë së fundmi, apo jo? Do të keni sfida për të përballuar, por mos u dekurajoni, herë pas here disa re në horizont ju ndihmojnë të vlerësoni diellin. Mos merrni rrugë të ndërlikuara, të përdredhura për të gjetur sërish dashurinë, nëse ka probleme, përpiquni të mos shtyni asnjë sqarim. Veprimi favorizues i Venusit do të jetë i bukur. Nuk ka kuptim të fshihesh nga fakti se ishte një fillim i ndërlikuar i vitit për ndjenjat, një person u largua nga ju psikologjikisht ose fizikisht.

BINJAKËT

Të dashur Binjakë, harroni klishetë e zakonshme të shenjës suaj dhe përgatituni të zhyteni në një terren mjaft të rrëshqitshëm për sa i përket financave, ndoshta është koha për të shtrënguar rripin. Megjithatë, jo gjithçka është gri: ka një dritëz energjie pozitive që mund t’ju japë vetëm momentin që ju nevojitet në vendin e punës.

GAFORRJA

I dashur Gaforre, duket sikur universi ka vendosur t’ju rrudhë pak në disa fusha të jetës tuaj, ndërsa në të tjera mund të ndiheni sikur po lundroni nëpër ujëra të turbullta. Por hej, kush nuk ka ulje-ngritjet e tij? Vetëm mos harroni se retë do të kalojnë dhe dielli do të shkëlqejë përsëri edhe për ju. Udhëtimet stresuese duhen trajtuar me kujdes, një disiplinë e nevojshme duhet edhe në të ushqyer. Nuk ju pëlqen lëvizja, por aktiviteti fizik është i nevojshëm për të përmirësuar dhe shëndetin tuaj mendor! Shmangni dremitjet e pasdites, ato mund të prishin gjumin e natës.

LUANI

I dashur Luan, sipas horoskopit të Paolo Fox për javën (29 janar – 4 shkurt 2024), dashuria mund t’ju sjellë disa telashe, ndaj mbajini sytë hapur. Në punë? Epo, le të themi se është koha për të shfrytëzuar elasticitetin tuaj legjendar. Dhe sa i përket fatit, mos prisni shumë prej tij – këtë herë do t’ju duhet ta lodhni pak veten. Financat janë të qëndrueshme, nuk ka rrëshkitje për momentin, vazhdoni kështu!

VIRGJËRESHA

E dashur Virgjëreshë, duket se universi ka përgatitur shumë surpriza për ju. Disa nga aftësitë tuaja mund të vihen në provë, por mos u shqetësoni: do të dini se si t’ia dilni. Mos prisni që gjithçka të shkojë mirë në dashuri dhe punë, do të ketë ulje-ngritje. Shpirti juaj aventurier mund t’ju bëjë të dëshironi ndryshime, por përpiquni të mbani këmbët në tokë kur bëhet fjalë për financat.

PESHORJA

Peshore e dashur, duket se universi ju ka përzier pak kartat. Ndërsa disa fusha të jetës suaj mund të ndjehen sikur po lundrojnë në ujëra të qeta, të tjerat mund të jenë më plot ngjarje. Prisni disa ulje-ngritje në departamentin emocional dhe krijues. Duhet të luftoni me të gjitha forcat për të mbajtur larg tensionet e lindura në fund të janarit, jo të gjitha marrëdhëniet mund ta përballojnë këtë fazë tensioni. Është pothuajse e tepërt të shtohet se do të jetë e mundur të përjetoni aventura, dashuri me shikim të parë dhe atraksione fatale nëse marrëdhënia e zakonshme nuk është e kënaqshme, por kjo zgjedhje mund të jetë më e dëmshme se çdo gjë tjetër. Do të ketë shenja të një rifillimi të mundshëm të dialogut pas datës 13 të muajit shkurt.

AKREPI

I dashur Akrep, sipas horoskopit të javës të Paolo Fox, gjërat nuk po shkojnë vaj, por mos u shqetësoni shumë, ka ende vend për disa suksese të vogla aty-këtu. Fati nuk është saktësisht në anën tuaj, por me menaxhim të kujdesshëm të financave do të arrini të lundroni pa tronditje të mëdha. Në punë mbani një profil të ulët dhe ecni përpara në mënyrë të qëndrueshme. Mos u mundoni të dilni kundër të gjithëve edhe nëse disa ditë të kësaj jave mund të duken më konfliktuale se ato të fundjavës. Mundohuni t’i lini gjërat të rrëshqasin, e di që me temperamentin tuaj është e vështirë të qëndroni të qetë, por nuk do të doja që dikush t’ju testonte apo të ngacmonte vetëm sepse e di se jeni jashtëzakonisht i ndjeshëm…

SHIGJETARI

I dashur Shigjetar, sipas horoskopit tuaj javor, duket se universi ka disa surpriza nën mëngë për ju. Gjithçka që shkëlqen nuk është flori, megjithatë, mund të ndiheni sikur diçka po ju del jashtë kontrollit emocionalisht. Energjia juaj? Pak lart e poshtë kohët e fundit. Ka dritë – hije për dashurinë dhe financat, por hej, të paktën në punë mund të ketë lajme të mira në horizont.

BRICJAPI

Të dashur Bricjapë, duket se yjet janë në një nga ato humoret e çuditshme së fundmi. Përputhshmëria juaj mund të testohet, prandaj kini kujdes në marrëdhëniet ndërpersonale. Çuditërisht, energjia duket sikur ju ka ngecur në sharrë, ka ditë ku do të ndjeheni sikur mund të ngjiteni në male dhe të tjera ku divani do të jetë miku juaj më i mirë. Megjithatë, do të keni disa momente të shkëlqyera krijuese që nuk duhet t’i injoroni!

UJORI

I dashur Ujor, duket sikur ka disa ulje-ngritje në horizont. Dashuria mund t’ju sjellë një kohë të vështirë, ndoshta është koha për të reflektuar pak. Në punë, megjithatë, gjërat janë të qëndrueshme edhe sepse situata nuk është shpërthyese. Financat tuaja? Epo, le të themi se duhet të mbani një sy në shpenzime. Dhe sa për fatin… le të shpresojmë që të zgjohet së shpejti nga gjumi letargjik!

PESHQIT

Të dashur Peshq, duket se yjet ju kanë vënë disa pengesa më shumë se zakonisht. Kjo nuk është koha për të vënë bast këmishën tuaj të fundit ose për të pritur një bashkim zemrash. Në punë ka sfida që kërkojnë pak vendosmëri, ndërkohë që energjitë duken pak a shumë të mira. Diçka ju shpërqendron ose ju mërzit në fillim të javës. E premtja dhe e shtuna kanë një kapacitet më të madh për të kuptuar situatata, e diela është një ditë e mundshme stresi. Megjthatë, dëshira për të dashur mbizotëron mbi gjithçka. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd