Transmetuar më 25-01-2024, 07:04

Më poshtë janë parashikimet e horoskopit të Paolo Fox sot, e enjte 25 janar 2024, për shenjat e Peshores, Akrepit, Shigjetarit, Bricjapit, Ujorit dhe Peshqve

Horoskopi i sotëm i Paolo Fox për Dashin, Demin, Binjakët, Gaforren, Luanin dhe Virgjëreshën | E enjte 25 janar 2024

Peshorja

Është e lehtë të bëhesh nervoz sepse gjithçka duket se po merr të tatëpjetën, por a është vërtet kështu? Ndoshta ju e merrni çdo gjë pak më kokë më kokë këto ditë, plus keni një gjendje fizike që nuk është gjithmonë e shkëlqyer; sigurisht këto janë hipoteza, motoja ime është gjithmonë e njëjta, “mos beso, verifiko!”. Megjithatë, është e dobishme të paralajmërohen të gjithë ata që përjetojnë provokime të ekzagjeruara që të mos i trajtojnë çështjet e përditshme me shkathtësi ose arrogancë të tepërt; E di që është e vështirë, por do të ishte më mirë t’i lini gjërat të rrëshqasin mbi ju? Një ide: Rikuperoni energjinë me pak pushim? Pse jo!

Akrepi

Çështjet financiare duhet të jenë në fokusin e kujdesit tuaj, Jupiteri në opozitë po flet qartë dhe është duke e bërë këtë prej disa kohësh. Kujdes nga konfliktet me eprorë, kushdo që të jetë në krye do të mendojë nëse do të vazhdojë apo jo një projekt të caktuar dhe për këtë do të kemi të reja konkrete për të folur, në fund të majit. Neptuni përfaqëson ëndrrën, të lindurit e shenjës tuaj nganjëherë tërhiqen në vetvete duke u përpjekur të qëndrojnë larg tensioneve të jashtme, pothuajse sikur duan të ndërtojnë një realitet të ndryshëm nga ai ku jetojnë, larg provokimeve. Është një lloj meditimi që disa e quajnë të qenit aktiv. Por është vetmi…

Shigjetari

Ka ardhur është një moment i vlefshëm, i cili sjell më shumë mundësi, burime, veçanërisht për ata që kanë një biznes të pavarur dhe janë njerëz me iniciativë. Është gjithmonë mirë të mbani mend se pjesa e parë e vitit është më e mirë se e dyta, ndaj është mirë të veproni menjëherë. Dit e sotme, por dhe e premtja nesër pritet të jenë ditë intriguese dhe të dobishme për të kuptuar se në cilin drejtim po shkon një pasion apo projekt. Në këtë pikë ju këshilloj: mirë bëni të zgjoni instinktin në dashuri!

Bricjapi

Ka shumë planetë në favorin tuaj, jeni protagonistë në jetën tuaj profesionale dhe të punës. Kanë mbetur ende shumë përpjekje por nuk njoh Bricjapë që nuk bëjnë shumë përpjekje, ndoshta të vetmit apatikë në shenjë janë ata që bëjnë një punë të padëshiruar. Nëse ka një pasion për të ndjekur, Bricjapi është gati të jetë i zënë nga mëngjesi e deri në mbrëmje! Por, kini kujdes, trupi i nënshtrohet stresit të vazhdueshëm dhe kjo nuk është gjë e mirë. Në dashuri, prerja e fijeve të së kaluarës mund të jetë një operacion i rrezikshëm, sepse mendja dhe zemra shpesh janë në mosmarrëveshje mes tyre.

Ujori

Do të ketë lajme, do të thoja, ndaj në këtë periudhë është e rëndësishme të angazhoheni. Plutoni në astrologji përfaqëson risi në nivel social dhe tregon një rrugë të re për të ndjekur, strategji të ndryshme në nivel pune për të çuar përpara. Është mirë të përshtateni me rrethanat, mendoj se deri në maj do të mbyllet një lloj pune, do të ketë një bashkëpunim tjetër dhe kjo mund të ndodhë si një zgjedhje personale e bazuar në intolerancë ndaj disa detyrimeve. Faqja tashmë është kthyer dhe gjërat po ndodhin që nga qershori i 2023…

Peshqit

Keni mbërritur në fund të janarit më të qetë nga sa do ta kishit imagjinuar në fillim të muajit. Ndër të tjera kjo gjendje astrale është e rëndësishme për të gjithë ata që duan të kenë një bisedë të bukur dashurie. Afërdita garanton kohëzgjatjen e historive ose intrigave të reja të këndshme, sigurisht, për ata që i kërkojnë. Në marrëdhëniet afatgjata është më mirë të plotësoni edhe nevojat e partnerit/es. Të lindurit në këtë shenjë ndonjëherë bëhen xhelozë ose i kap ankthi kur mendojnë se nuk e kanë kontrollin e një marrëdhënieje ose nëse fillojnë të kenë mungesë besimi. Me Binjakët, Shigjetarin dhe gjithashtu me shenjën e Dashit është shpesh komplekse të gjesh gjuhën e përbashkët, por nganjëherë konfliktet ndihmojnë për të mos humbur disa marrëdhënie. Është mirë të gjeni një rrugë të mesme të përpjesshme…

/noa.al

Horoskopi i sotëm i Paolo Fox për Dashin, Demin, Binjakët, Gaforren, Luanin dhe Virgjëreshën | E enjte 25 janar 2024

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd