Transmetuar më 25-01-2024, 07:02

Lexoni horoskopin e ditës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju. Më poshtë janë parashikimet e horoskopit të Paolo Fox për sot, e enjte 25 janar 2024, për shenjat e Dashit, Demit, Binjakëve, Gaforres, Luanit dhe Virgjëreshës. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga noa.al

Horoskopi i sotëm i Paolo Fox për Peshoren, Akrepin, Shigjetarin, Bricjapin, Ujorin dhe Peshqit | E enjte 25 janar 2024

Dashi

Mund të keni një ditë të lodhshme apo konfliktuale ndërkohë që duhet të vendosni në rregull shumë gjëra. Kjo kohë ju shkakton konfuzion në mendime dhe reflekton në ambientin e punës; Më duhet t’ju kërkoj të keni kujdes nga provokimet, është një periudhë jokonstruktive dhe komplekse nëse kërkoni një soliditet apo konfirmim për diçka. Nëse keni një projekt të madh në horizont për muajin maj ose qershor, disa letra mungojnë ose nuk keni ide të qarta, ndaj prisni përgjigje. Duke qenë se jeni një person i paduruar, mos bëni gabime të shkaktuara nga nxitimi, Marsi disonant në këtë periudhë ju fton të monitoroni gjithçka rreth jush, duke ndërhyrë vetëm nëse është rreptësisht e nevojshme dhe gjithnjë duke shmangur provokimet.

Demi

Keni nevojë për qartësi, Venusi, Marsi dhe Jupiteri janë aktivë, ata përfaqësojnë një lloj mburoje mbrojtëse për t’ju mbrojtur nga situatat e papritura dhe jo plotësisht të këndshme për t’u menaxhuar. Keni një kohë të përcaktuar për të vepruar, sepse deri në maj edhe ata që po përjetojnë komplikime do të duhet të japin përgjigjet e duhura. Ndaj kështu kjo periudhë duket të jetë shumë e mundimshme. Për disa do të jetë thelbësore të vendosin se çfarë të bëjnë në pjesën e dytë të vitit; nëse diçka nuk ju shkon më, do të thoni mjaft! Megjithatë, yjet janë në anën tuaj, jeni ju që mund të bëni motin e mirë dhe të keq.

Binjakët

Një periudhë e jetës suaj po përfundon dhe një tjetër, padyshim më e lirshme se në të kaluarën, po fillon; Situata aktuale është e veçantë, projekte të reja lindin mbi bazën e nevojave të ndryshme në krahasim me të kaluarën: këshillohet të kapërceni problemet që nuk i keni krijuar ju, por që i shkaktuan njerëzit e tjerë rreth jush. Nga pikëpamja e dashurisë dhe e familjes, janë të shumtë ata që duhet t’ia nisin nga e para; Afërdita nuk është më përballë, në dashuri ka më shumë mirëkuptim (brenda kufijve të caktuar) dhe në vendin e punës duhet t’i thoni po projekteve të reja.

Gaforrja

Çështjet personale do të duhet të zgjidhen me kujdes, nuk është një horoskop i vështirë por përfshin kufij që do të kapërcehen vetëm në gjysmën e dytë të shkurtit. Kjo është arsyeja pse kuptimi i këtij horoskopi është t’ju paralajmërojë për momente komplekse që mund të përjetoni nga fundi i janarit deri në fillim të shkurtit, hezitime plotësisht të kuptueshme, por që do të duhet të menaxhohen me maturi, përndryshe rrezikoni të shkaktoni kaos. Nuk është një periudhë krize, por një moment në të cilin duhet të vendosni nëse do të ecni përpara apo qëndroni, do të pranoni një propozim apo jo. Kundërshtimet astrologjike, të cilat janë krejtësisht të përkohshme, në mënyrë të pashmangshme çojnë në nervozizëm, por unë rekomandoj të prisni që situatat e stanjacionit të evoluojnë. E ardhmja do të jetë më e mirë edhe nëse tani për tani konfuzioni po mbretëron.

Luani

Këshillohet që të zgjidhni çështjet e punës, është e rëndësishme të ruani një qëndrim të kujdesshëm nga tani deri në mes të shkurtit. Ju rekomandoj të mbani një profil të ulët, edhe nëse e kuptoj që shpirti juaj "luftëtar" shpesh merr përsipër të marrë për kot. Nuk do të jetë e lehtë të zmbrapsësh me trimëri sulmet, buja do t’ju pushtojë, mos lejoni që disa nga fjalët tuaja të kthehen kundër, ato mund të bëhen bumerang në gjysmën e dytë të shkurtit, kur do të jetë e nevojshme të bëni zgjedhje ose të mbroni veten, gjë që duhet ta bëni në një mënyrë më konstruktive. Për shumë nga ju, ky është vetëm një moment pauze, në pritje për të pranuar një projekt të ri. Afërdita flet për një dashuri që këto ditë duhet të jetë më afër jush dhe nevojave tuaja.

Virgjëresha

Në shenjën tuaj janë afruar yje të rilindjes dhe këtë ua them veçanërisht të gjithë atyre që përjetuan një moment krize vitin e kaluar; çdo ndryshim është legjitim… Kuptuat se disa probleme lindën pikërisht nga fakti që donit të ruanit atë që ishte e pamundur të ruhej, ishit duke ruajtur ata që donin të ishin të lirë të largoheshin. Nuk është e lehtë të ruash edhe qetësinë mendore, muajt e fundit me siguri u keni besuar njerëzve që nuk kanë qenë besnikë, në disa raste partnerë, në të tjera edhe të afërm apo të dashur; kohët e fundit keni pyetur veten nëse duhet të hiqni dorë nga gjithçka dhe të filloni sërish nga e para. E gjitha kjo, një lukuni mendimesh që trazojnë kokën tuaj. Megjithatë qielli në fund të janarit dhe fillim të shkurtit pritet të jetë i dobishëm për ata që duan të fitojnë një sfidë, ndërsa dashuritë e reja lindin me padurim; Mosbesimi i tepërt i rrjedhur pas një ndarjeje, duhet të eliminohet.

Horoskopi i sotëm i Paolo Fox për Peshoren, Akrepin, Shigjetarin, Bricjapin, Ujorin dhe Peshqit | E enjte 25 janar 2024

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd