Transmetuar më 24-01-2024, 07:00

Shenja më me fat mes jush sipas horoskopit të Paolo Fox sot është ajo e Dashit: po përjetoni një periudhë të gjallë dhe të zjarrtë, si në dashuri ashtu edhe në punë

DASHI

Dash i dashur, ju po përjetoni një periudhë të gjallë dhe të zjarrtë, si në dashuri, ashtu edhe në punë ku një projekt po merr hov. Kemi mbërritur në 24 janar dhe nuk mjafton të thuash që kjo është një periudhë e gjallë dhe e zjarrtë, sepse sgurisht që i përshtatet natyrës suaj të zjarrtë! E vetmja gjë që kërkoj është të mos kapemi nga nxitimi dhe dëshira për të vrapuar. Para datës 16 shkurt, arrihet pak dhe në këto tre javë në vazhdim mund të ketë edhe një moment shqetësimi, i shkaktuar nga fakti se disa njerëz përreth jush nuk duken besnikë ose keni frikë nga ndonjë mendim i dytë. Edhe rinovimi i një marrëveshjeje është ende i paqartë.

DEMI

I dashur Dem, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e mërkurë 24 janar 2024), Venusi i favorshëm ndikon pozitivisht në çiftet që janë në krizë. Në këtë moment ky qiell favorizon një dashuri sensuale për zemrat e vetmuara, ata që janë në krizë do të kenë mundësi të imponojnë vullnetin e tyre. Në sferën e punës, ka lajme deri në fillim të shkurtit dhe këto ditë të ndërmjetme ju lejojnë të realizoni zgjidhjen e disa problemeve. Kohët janë të kufizuara dhe deri në maj do të duhet të kuptojmë se çfarë të bëjmë më shumë.

BINJAKËT

Të dashur Binjakë, gjithçka që dëshironi në këtë moment është të përjetoni dashurinë në qetësi, të gjeni një qetësi të humbur dhe të rikuperoni një marrëdhënie që po tregon pika të dobëta ose momente krize. Lodhja po ndihet dhe angazhimet kanë filluar të bëhen të shumta, por vërtet nuk dini të bëni asgjë.

GAFORRJA

I dashur Gaforre, ji i duruar dhe i kujdesshëm, relaksohu dhe bëj vetëm atë që është shumë e nevojshme: nuk është gjë e keqe të jesh i kujdesshëm për një periudhë. Edhe një lemzë e vogël mund të jetë veçanërisht e bezdisshme ose ndikuese në këtë kohë. 2024 duket të jetë shumë efektiv dhe pozitiv për ju, megjithatë do të duhet të keni parasysh disa dyshime apo dritëhije.

LUANI

I dashur Luan, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e mërkurë 24 janar 2024), ju po bëni gjithçka që mundeni për të mos prishur një marrëdhënie të rëndësishme, por tani vjen momenti i dhënies së llogarisë: muaji shkurt rrezikon të jetë vendimtar: “brenda apo jashtë” . Puna? Kushtojini vëmendje konflikteve me partnerët dhe bashkëpunëtorët.

VIRGJËRESHA

Të dashur Virgjëresha, ndiheni të lodhur, të hidhëruar dhe nervozë: e gjitha është për shkak të Saturnit në kundërshtim me shenjën tuaj, por kini parasysh se këto ndalesa apo barriera po ju drejtojnë drejt një jete të re! Ndërsa i afroheni fundit të muajit (por sidomos fillimit të shkurtit), do të vijnë mundësi të reja.

PESHORJA

Peshore të dashura, nga fundi i janarit deri në fillim të shkurtit mund ta gjeni veten duke u përballur me situata që janë të vështira për t’u përballuar, të tilla si zgjimi në gjendje të lodhur (ose gjumi i keq) dhe puna dy herë më shumë për të arritur një rezultat të arritur më lehtë më parë. Edhe partneri/ja juaj, për shkak të këtyre mendimeve, mund të duket më i largët…

AKREPI

I dashur Akrep, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e mërkurë 24 janar 2024), të lindurit në këtë shenjë priren të përjetojnë emocione shumë të forta, pozitive dhe negative! Ndonjëherë të qenit shumë impulsivë ju bën që të duhet të bëni një hap prapa dhe t’i kërkoni falje dikujt, kini kujdes që të mos prishni një marrëdhënie ose një situatë për shkak të gjithë kësaj…

SHIGJETARI

I dashur Shigjetar, në këtë periudhë dëshironi të vendosni të bëni diçka të re. Do të bënit mirë ta kënaqni këtë dëshirë. Nëse nuk mund të filloni menjëherë një projekt, mund të "kufizoni veten" në projektimin e tij, ndërkohë që vazhdoni të zhvilloni ide fituese! Mundësi eksperiencash jashtë vendit për më të rinjtë!

BRICJAPI

I dashur Bricjap, për të qenë të qetë duhet të ndiheni “me kurriz të mbuluar” përndryshe do të ndjeheni gjithë kohës të shqetësuar! Ka një dozë të mirë zgjuarsie e cila ndonjëherë, për fat të keq, bie ndesh me paaftësinë e disa njerëzve. Afërdita kohët e fundit ka qenë në shenjën tuaj, ajo premton për mirë në të gjitha aspektet, por nuk duhet të mbyllemi si iriqi.

UJORI I dashur Ujor, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e mërkurë 24 janar 2024), jeni shumë të padurueshëm dhe ky mund të jetë një problem, duhet ta dominoni këtë impuls përndryshe do të ketë telashe! Pastaj ka nga ata që gënjejnë veten dhe besojnë se gjërat po shkojnë mirë kur në realitet nuk janë të kënaqur. Në këto 24 orë le të triumfojë dashuria, shpesh e nënvlerësuar apo e lënë mënjanë…

PESHQIT

Të dashur Peshq, viti 2024 nisi me të përpjeta, por tani po hapen skenarë interesantë me zgjidhje të mira! Me siguri do të keni një vizion më të qartë për të ardhmen, mundësi për t’u kapur nga fundi i janarit deri në fillim të shkurtit. Tensionet e dashurisë nuk do të zhduken papritur: zënë veten dhe trashen edhe më shumë ndak do të jetë nevoja të rishikohen disa gjëra duke u parë nga një këndvështrim tjetër, ndryshe nga sa keni vepruar në të kaluarën. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd