Transmetuar më 22-01-2024, 14:10

Ka përfunduar operacioni i shpëtimit të turistëve zviceranë në Malin e Korabit.

Në operacion u angazhuan banorë, forca policie, alpinistë dhe helikopteri i KFOR.

Të parët që kanë mbërritur në vendin e ngjarjes kanë qenë banorë të zonës.

Njëri prej tyre tregon:

‘Ishim atje. U njoftuam ga policia. U nisëm ne banorët. Disa shkuan më shpejt. I kanë nxjerrë tani. Ata u gjetën brenda në borë. Gjendja e tyre njëri më rëndë dhe tjetri më mirë. I gjetëm mes zonës mes Kukësit. I kishte zënë orteku. Nuk kishin rrëshqitur’.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd

Lajmet e fundit