Transmetuar më 18-01-2024, 12:55

Tendencat e modës ndryshojnë çdo vit. Idetë e reja dhe detajet kreative janë shumë të rëndësishme për të përmirësuar stilin tonë personal.

Këtu do të gjeni katër tendencat që nuk do t’i shohim këtë vit dhe nëse do dëshironi të jeni ‘in’ duhet t’i shmangni.

Shmangim: atletet neutrale Mbajmë: atletet me ngjyra

E ndërsa në dollapët tanë do të ketë gjithmonë vend për atlete neutrale që shkojnë me gjithçka, këtë vit nuk do të investojmë në modele “të rregullta”. Në vitin 2024, ne planifikojmë t’i bëjmë veshjet tona më të gjalla duke zgjedhur një palë atlete me ngjyra.

Shmangim: xhaketat xhins Mbajmë: xhaketa me lesh artificial

Këtë vit, ne do të bëjmë një pushim nga xhaketat xhins, të cilat mund të duken paksa rastësore dhe jashtë modës, ndërsa në vend të tyre do të investojmë në xhaketa të modës me gëzof artificial.

Shmangim: çantat e shpatullave Mbajmë: çanta me një dorezë të shkurtër

Këtë vit, ne planifikojmë të investojmë në një çantë me përmasa mesatare që ka atë detaj të veçantë dhe të vjetër – një dorezë të shkurtër sipër.

Shmangim: kordelet Mbajmë: fjongot

Edhe pse skajet janë parë në pistat për pranverë/verë 2024, për ne, dashuria për harkun e kudogjendur do të vazhdojë edhe në muajt në vijim. Ato japin një dozë elegante dhe romancë franceze që na mungon shpesh në veshjet e përditshme.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd