Transmetuar më 11-01-2024, 22:33

Sam Altman i ka habitur të gjithë me fotot e dasmës së tij me mikun më të mirë Oliver Mulherin në një ceremoni private në Hawaii.

CEO i ‘OpenAI’ është martuar me Oliver Mulherin, mikun e tij të ngushtë, i cili, ndryshe nga ai, nuk preferon të jetë një personazh publik.

Ndërkohë, dasma u zhvillua më 10 janar 2024, pranë rezidencës së Altman në ishull.

Ceremonia ishte e vogël, me pjesëmarrjen e një grupi të zgjedhur familjarësh dhe miqsh.

Si Altman ashtu edhe Ollie kishin veshur veshje të njëjta, me këmisha të bardha, pantallona bezhë të lehta dhe atlete të bardha, duke treguar kështu lidhjen e tyre të fortë.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd