Transmetuar më 30-12-2023, 23:28

Një tërmet i fortë është ndjerë në Bosnjë e Hercegovinë këtë mbrëmje.

Vlkerësimi fillestar i tërmetit është 5.4 ballë.

Sipas informacioneve paraprake nga EMSC, epiqendra ishte 10 km nga Zenica dhe 69 km nga Banja Luka. Tërmeti u ndje në shumë qytete, duke përfshirë Sarajevën, kryeqytetin e Bosnje-Hercegovinës.

Nuk nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.