Transmetuar më 20-11-2023, 18:19

Riatdhesohet familja shqiptare nga Gaza.

Lajmin e ka konfirmuar ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

POSTIMI I IGLI HASANIT:

Më në fund, Eiadi, gruaja e tij dhe katër fëmijët e tyre të mitur u larguan nga Gaza dhe do t’i bashkohen pjesës tjetër të familjes që kanë mbërritur në Shqipëri në fillim të këtij muaji.

Operacioni sfidues përfundoi me sukses sot në mesditë, falë bashkëpunimit të diplomatëve tanë në Tel Aviv dhe Kajro si dhe Ministrive të Jashtme të Izraelit dhe Egjiptit. Mirënjohje të gjithë kolegëve të përfshirë në këtë proces.