Transmetuar më 18-11-2023, 09:21

Dashi

Të shtunën në orët e ardhshme mos kini frikë të ëndërroni në gjëra të mëdha. Beqarët e shenjës mund të takojnë një person të ri dhe të rëndësishëm. Ka një atmosferë ndryshimi, përqafoje atë. Nuk ka kuptim të qëndroni të ankoruar pas së shkuarës, shikoni të ardhmen me optimizëm.

Demi

Të shtunën pritet dita klasike e cila imponon një ritëm shumë të shpejtë. Ka shumë shpërqendrime. Nëse jeni duke pritur për përmirësime, do t’ju duhet të prisni edhe pak. Të paktën deri të dielen pasdite.

Binjakët

Të shtunën do të keni pak energji gjatë fundjavës dhe gjithashtu do t’ju duhet të përballeni me një Hënë në opozitë. Mos u zhytni në kujtime dhe përpiquni të shihni njerëz që mund t’ju shpërqendrojnë. Ju duhet të vazhdoni përpara dhe të filloni aventura të reja.

Gaforrja

Të shtunën ju jeni njerëz pasionantë dhe xhelozë. Para se të thoni diçka mendojeni me kujdes, nuk jeni shumë të nxituar në dashuri. Ju jeni gjithashtu njerëz paqësorë, por shkëputeni nga priza. Ju duhet, në fund të fundit për këtë është fundjava.

Luani

Të shtunën ju pret një ditë e karakterizuar nga një Hënë në aspekt të favorshëm. Ju mund të keni një ide të shkëlqyer. Ndjenjat janë gjithashtu më të lehta për t’u menaxhuar. Organizoni një mbrëmje të këndshme me partnerin tuaj.

Virgjëresha

Të shtunën do të jetë një ditë në të cilën do të keni mundësi të rregulloni punët e papërfunduara. Me pak fjalë, nuk ka kuptim të qash për qumështin e derdhur. Mendoni për të ardhmen me optimizëm. Me pak fjalë, gjithçka po shkon mirë, por mos kini frikë nga disa ndryshime.

Peshorja

Të shtunën gjatë fundjavës do të arrini të zgjidhni një problem që ka të bëjë me shtëpinë. Diçka që ju shqetëson prej disa kohësh. Në dashuri keni nevojë të dëshpëruar për qetësi, jeni të shqetësuar dhe kjo duket. Mundohuni të ecni përpara.

Akrepi

Të shtunën do jeni melankolik, ndoshta po ju mungon një person që nuk është në krahun tuaj. Ka diçka për të vënë në dukje, për të sqaruar përfundimisht. Sa i përket punës, ndryshimet janë afër.

Shigjetari

Të shtunën fundjava do të nisë në mënyrë të shkëlqyer, Hëna në shenjën tuaj do të japë emocione të ndryshme. Kreativiteti është në kulmin e tij gjatë kësaj periudhe. E diele do të jetë e tensionuar, por do të sjellë disa avantazhe të papritura. Mbajeni edhe pak.

Bricjapi

Të shtunën diçka nuk ju bind në marrëdhënien tuaj të dashurisë, por kjo periudhë ju lejon të bëni zgjedhje të rëndësishme në karrierë. Ju gjithashtu duhet të relaksoheni dhe të rimbushni energjinë tuaj. Kujdes në dashuri në orët e ardhshme. Ju rrezikoni të debatoni pa nevojë me partnerin tuaj.

Ujori

Të shtunën në orët në vijim shfaqen mundësitë në sektorin praktik. Jeni të shqetësuar për një konkurs. Mundohuni të mbani gjithmonë nën kontroll dëshirën tuaj për të fituar dhe/ose kontrolluar të tjerët.

Peshqit

Të shtunën ju fton të jeni shumë të kujdesshëm sidomos në orët e mbrëmjes. E diela është një ditë pa impulse të veçanta. Më mirë të presësh deri të hënën. Zgjidhje dhe situata më të mira do të vijnë.