Transmetuar më 16-11-2023, 22:39

AZERBAJXHAN – E pritshme… Suedia konfirmoi dështimin e plotë në Grupin “F” të kualifikimeve për “Euro 2024”. Tashmë e eliminuar nga gara për Kampionatin Evropian, shumë prapa Austrisë dhe Belgjikës, Suedia sapo ka pranuar një humbje të rëndë në Azerbajxhan (3-0) në stadiumin “Tofiq Béhramov”, këtë të enjte.

Në fillim të ndeshjes, Emin Makhmudov hapi rezultatin në minutën e 3-të. Mesfushori u dallua edhe me golin e tretë dhe të fundit të ndeshjes: një goditje prej 45 metrash mbi portierin suedez në fund të ndeshjes (89’), që i siguroi fitoren skuadrës së tij.

Goli i dytë i ndeshjes ishte vepër e ish-qendërsulmuesit të Wolverhampton dhe Eintracht Frankfurt Renat Dadashov në minutën e 6-të. Përveç kësaj, azerbajxhanasit luajtën në numër më të madh për më shumë se 30 minuta, pas përjashtimit të Bahlul Mustafazada me karton të kuq.

Më tej ndeshja nuk kishte histori…

Video përmbledhje

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd