Transmetuar më 16-11-2023, 17:36

Një punëtor në fabrikën e pllakave të mermerit në Maqellarë është aksidentuar. Si pasojë, ai është dërguar menjëherë në spital, ku dhe ka humbur jetën.

Ndërkohë, janë shoqëruar në ambientet Policisë pronari dhe menaxheri i subjektit.

Njoftimi i Policisë:

Me datë 16.11.2023, shtetasi, rreth 35 vjeç, duke punuar në një subjekt me pllaka mermeri në Maqellarë, dyshohet se është aksidentuar gjatë punës dhe si pasojë e lëndimeve ka humbur jetën në spital.

Janë shoqëruar në ambientet e Policisë pronari dhe menaxheri i subjektit, për veprime të mëtejshme hetimore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd