Transmetuar më 14-11-2023, 07:00

Ja parashikimet e Horoskopit për ditën e sotme, e martë 14 Nëntor 2023 shenjë për shenjë nga astrologu Paolo Fox, përkthyer nga noa.al!

Dashi

Dashi i dashur, kalimi i shkëlqyer i Mërkurit dhe Hënës do t’ju ftojë të pranoni sfida shumë stimuluese që mund t’ju lejojnë të bëni një ndryshim nga pikëpamja profesionale. Gjatë kësaj dite të martë 14 dhe më tej, mos pranoni kushtëzime nga njerëzit e tjerë. Ditët e mbetura të muajit Nëntor do t’ju shohin të suksesshëm në shumë fronte. Edhe nga pikëpamja fizike.

Demi

I dashur Dem, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e martë 14 nëntor 2023), ju pret një ditë e cila bart me vete dyshime të forta dhe hutime të forta sidomos tek ata që së fundmi kanë përjetuar konflikte me kolegët apo me personat që kanë një rol kryesor. Tensioni mund të rritet shumë: jini të kujdesshëm. Megjithatë Jupiteri në shenjë do të hapë dyert e suksesit, edhe nëse dikush do të detyrohet të lëvizë për të bërë përparim ekonomik.

Binjakët

Të dashur Binjakë, me Saturnin në aspektin negativ dhe Hënën jo aktive për Binjakët, kjo ditë në mes të nëntorit mund të jetë shumë stresuese. Do të duhet të përpiqeni të racionalizoni angazhimet tuaja duke i dhënë përparësi gjithçkaje që është jetike për ju, duke shtyrë ato angazhime që nuk janë vendimtare për momentin. Afërdita në aspektin pozitiv do të shpërblejë çiftet që punojnë dhe çiftet e reja të lindura disa muaj më parë.

Gaforrja

I dashur Gaforre, çiftet e sapolindur që kërkojnë siguri dhe garanci, tani do të duhet të kërkojnë një krahasim të drejtpërdrejtë për të kuptuar se me kë kanë të bëjnë. Yjet rekomandojnë të flisni qartë dhe drejtpërdrejt, gjithashtu për të shmangur keqkuptimet dhe debatet. Për sa i përket punës, do të duhet të rishikoni disa projekte.

Luani

I dashur Luan, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e martë 14 nëntor 2023), gjatë orëve në vijim do të keni mundësi të zgjidhni disa probleme që ju kanë shkaktuar shqetësim. Një zgjim i papritur i pasionit është gjithashtu i mundur. Sa i përket punës, me këta yje ka të ngjarë të ketë një luftë. Prit.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, nuk duhet të ekzagjeroni. Këto ditë në mes të nëntorit mund të lënë gjurmë, por edhe të krijojnë disa mosmarrëveshje të përkohshme. Për sa i përket punës, mund të ekzistojë mundësia e krijimit të marrëdhënieve të reja pune dhe profesionale.

Peshorja

E dashur Peshore, tranziti i Venusit ju lejon të veproni me liri, po vjen një shkathtësi e mirë që ndihmon zemrat e vetmuara dhe të zhgënjyera në çift. Puna? Fundi i këtij muaji sjell një kapacitet të mirë për veprim, duroni edhe disa ditë. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Akrepi

I dashur Akrep, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e martë 14 nëntor 2023), gjatë orëve në vijim do të prireni të jeni polemizues. Kafshoni gjuhën nëse është e nevojshme… Përsa i përket punës, gjatë periudhës së verës u krijuan shumë ankthe, por në shumicën e rasteve mund të jeni optimistë, kjo edhe tani, do të ketë konfirmime dhe stabilitet.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, nuk mund të prisni rezultate nëse nuk e vendosni veten atje ku duhet. Nëse jeni vetëm dhe nuk keni përgjegjësi familjare, periudha nuk do të jetë aspak e shkurtër për aventura. Edhe nëse fitoni më shumë do të detyroheni të mbyllni disa vrima.

Bricjapi

I dashur Bricjap, në çift mungon momenti erotik. Nga ana tjetër mund të ketë ndonjë keqkuptim në shtëpi dhe në marrëdhëniet me anëtarët e familjes. Duhet të ndiqni gjithçka me kujdes dhe të organizoheni sa më mirë. Guximi! Do të shihni që së shpejti gjithçka do të shkojë mirë.

Ujori

I dashur Ujor, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e martë 14 nëntor 2023), keni nevojë për dashuri ose miq për të gjetur forcën e duhur për të rifilluar. Për sa i përket punës, duhet të harrosh dy javët e para të nëntorit, disa projekte nuk kanë nisur, ka pasur vonesa për arsye të ndryshme. Tani ju duhet të bëni një ndryshim.

Peshqit

Të dashur Peshq, muaji më i rëndë apo më i largët në dashuri ishte tetori, kjo nuk do të thotë se dashuria mungon, por ka të ngjarë që rrethanat e jashtme të marrëdhënies të kenë sjellë dyshime. Fillimi i kësaj jave kërkon kujdes. Kini pak kujdes, por mos u frikësoni sepse kohë më të mira po vijnë. /noa.al

Shenja më me fat e ditës së sotme, e martë 14 nëntor 2023, sipas Paolo Fox

Shenja më me fat mes jush sipas horoskopit të Paolo Fox sot është ajo e Dashit: kalimi i shkëlqyer i Mërkurit dhe Hënës do t’ju ftojë të pranoni sfida shumë stimuluese.

Horoskopi javor nga Paolo Fox për 13-19 Nëntor 2023. Dhe renditja për të 12 shenjat zodiakale