Transmetuar më 12-11-2023, 16:01

Aksident në aksin Pogradec-Qafëthanë

Ngjarja ndodhi rreth orës 14:40 pranë fshatit Udënisht.

Automjeti tip "Mahindra" me drejtues shtetasin P. Sh., është përplasur me automjetin tip "Peugeot" me drejtues shtetasin Sh. A. 55 vjeç, banues në Elbasan.

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i automjetit tip "Peugeot" shtetasi Sh. A., pasagjerja në këtë automjet shtetasja A. A., 48 vjeçe, banuese në Elbasan, si dhe pasagjeri i automjetit tip "Mahidra", shtetasi N. L., 72 vjeç, të cilët u dërguan për mjekim në spital.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit dhe po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.