Transmetuar më 11-11-2023, 12:58

Një plagosje me armë zjarri është regjistruar në fshatin Fermë Çlirim të Fierit.

Mësohet se pas një sherri për motive të dobëta, ka mbetur i plagosur 27-vjeçari Mevlut Hasa .

Ky i fundit ndodhet në sallën e operacionit ne spitalin e Fierit.

Sakaq policia ka bërë të mundur arrestimin e autorit Gentjan Vrenozi.

Fier

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë për plagosjen e një 27-vjeçari në Fermë Çlirim, pas disa minutash ndjekje nga Policia, u bë e mundur kapja dhe shoqërimi në Komisariati i autorit të dyshuar, shtetasit G. V., me të cilin po kryhen veprimet procedurale hetimore.