Transmetuar më 10-11-2023, 06:30

Ja parashikimet e Horoskopit për sot, e premte 10 Nëntor 2023 shenjë për shenjë nga astrologu Paolo Fox, një përkthim nga noa.al!

Dashi:

Sot mund të vijnë disa përgjigje pozitive që i keni pritur prej kohësh. Kurse kjo fundjavë që po afron do të jetë pozitive në fushën sentimentale. Jeni të rrethuar nga mundësi shumë interesante në sferën sentimentale. Megjithatë, gjithmonë preferoni opsionin më pak të thjeshtë dhe më të vështirë për t’u arritur.

Demi:

Ndoshta do të ketë ndryshime pozitive në fushën e punës nga pikëpamja ekonomike, edhe sepse Jupiteri nuk është më në opozitë. Tani është koha për të bërë zgjedhje të rëndësishme dhe nëse është e nevojshme përpiquni të mos dëgjoni mendimin e të tjerëve, gjë që ndonjëherë ju bllokon. Nga ana tjetër nëse ka një person që ju pëlqen, deklarohuni pa probleme. Çfarë keni për të humbur? Në fakt duhet t’i kushtoni më shumë rëndësi aspektit dashuror dhe sentimental, i cili ka munguar së fundmi.

Binjakët:

Nuk jeni rehat, është dikush që ju kundërshton ose jeni të zemëruar me një person. Ju keni nundësi zgjedhjeje, por me një çmim të lartë. Ndryshimi i stinës mund t’ju shkaktojë disa shqetësime të vogla, ndaj kushtojini vëmendje trupit tuaj. Në punë jeni në qendër të kritikave dhe thashethemeve nga ata që ju rrethojnë, por ecni drejt në rrugën tuaj. Shumë situata nuk mund të zgjidhen pa një përpjekje të vogël.

Gaforrja:

Horoskopi i Paolo Fox tregon se sot do të jetë një ditë e mirë nëse keni nevojë të sqaroni diçka, por të dielën do të ketë një rënie. Nuk ju pëlqen të flisni shumë, por tani dëshironi të kuptoheni më shumë. Përpiquni të tregoheni të matur me ushqimin dhe të mos bëni përpjekje të tepruara fizike. Po ashtu përpiquni të mos bëni hapa të rremë në dashuri. Disa fjalë ose gjeste mund të keqinterpretohen dhe të shkaktojnë debate. Në punë duhet të riktheheni "on the top": një problem ndoshta nuk është aq i madh sa ju duket.

Luani:

I dashur Luan, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e premte 10 nëntor 2023), yjet ju ftojnë të zbatoni një transformim të fortë në jetën tuaj. Në punë shmangni vendimet e vrullshme, edhe nëse ju pëlqen të rrezikoni në jetë. Me pak fjalë, guxoni më shumë, por me zgjuarsi. Në këtë fazë të jetës suaj gjëja më e mirë është që të jeni shumë të qartë dhe të kthjellët dhe kjo do t’ju japë një kontribut të rëndësishëm për të çliruar veten nga ngarkesat e panevojshme. Nëse në sferën sentimentale i jeni përkushtuar marrëdhënieve që nuk kanë arsye të ekzistojnë, tani do të keni mundësinë të zgjidhni një rrugë tjetër.

Virgjëresha:

Në fushën sentimentale shpesh përpiqeni t’i rregulloni gjërat me partnerin/en, por prej disa ditësh keni ndryshuar qëndrim. Bëni një bilanc të situatës si në fushën e punës ashtu edhe në atë ekonomike. Ata që punojnë në projekte mund të gjejnë mundësi të reja dhe të shpëtojnë nga punësimi i pasigurt. Sidomos për ata në fushën artistike dhe krijuese.

Peshorja:

Peshore e dashur, nuk ka kuptim të mendosh për të kaluarën, ec përpara me besim dhe entuziazëm drejt së ardhmes. Ata që janë beqarë mund të duan thjesht aventura për një natë, diçka që nuk të mban lidhur, por a nuk është më mirë të krijoni faniljen tuaj. Nga ana tjetër, pasi kanë dalë shumë para në periudhën e fundit, tani duhet të kurseni dhe të eliminoni shpenzimet e panevojshme. Horoskopi i Paolo Fox specifikon se do të jetë një ditë më pak aktive ndaj nëse duhet të flisni për gjëra të rëndësishme është më mirë ta bëni sot. Përpiquni të lidheni në mënyrë paqësore me të tjerët. Mbani nën kontroll fitnesin tuaj, duke shmangur ekspozimin ndaj luhatjeve të motit dhe duke u kujdesur për veten.

Akrepi:

I dashur Akrep, sipas horoskopit të Paolo Fox sot (e premte 10 nëntor 2023), disa prej jush mund të bien në dashuri me personin e gabuar. Do të ishte një gabim i rëndë. Më mirë të mos futeni në këto situata të sikletshme. Në punë, nëse jeni profesionist i lirë, shfrytëzoni shpejt mundësitë. Nëse nuk i keni ndryshuar ende gjërat në punë, ka mundësi që ta bëni këtë brenda muajve të parë të vitit të ri.

Shigjetari:

Në fushën sentimentale do të ketë lajme të mira, do ju ndodhë të dashuroheni atëherë kur nuk e prisni, ndoshta edhe sepse është një karakteristikë e shenjës suaj. Zakonisht marrëdhëniet tuaja i jetoni ditë pas dite, nuk planifikoni asgjë. Por shmangni përfshirjen në situata të komplikuara, si për shembull me njerëz që janë tashmë të lidhur ose që nuk jua kthejnë ndjenjat. Nëse ka diçka që nuk shkon, kaloni në mjedise të reja dhe më stimuluese. Edhe në punë mund të dëshironi një ndryshim të peizazhit.

Bricjapi:

Horoskopi Paolo Fox ju tregon se është një periudhë kur ndiheni nervozë dhe nuk mund të duroni askënd, por është normale, duke qenë se keni disa probleme për të zgjidhur. Shumë herë e ngarkoni veten me probleme që nuk janë krejtësisht personale, por që kanë të bëjnë me miqtë apo të afërmit. Në punë gjërat do të ecin më mirë drejt fundit të vitit. Eliminoni dyshimet dhe paqartësitë. Kujdes, mund të merrni një telefonatë të minutës së fundit – mund të jetë pika e kthesës.

Ujori:

Ky qiell do të jetë më i mirë për të gjithë ata që kanë pasur kriza financiare apo pune, por edhe për ata që kanë pasur pak debat në dashuri. Ata që kanë nisur së fundmi një lidhje mund të ndihen të kënaqur, por ju mundon pyetja, a mund të jetë vërtet personi i duhur? Sot çdo gjë është konfuze në punë, nuk dini cilën rrugë të ndiqni. Megjithatë gjërat do të përmirësohen nga mesi i muajit.

Peshqit:

Të dashur Peshq, marrëdhënie të turbullta shfaqen në dashuri, me Shigjetarin ose Binjakët. Ndoshta nuk janë shenjat e duhura për të nisur një lidhje. Kini kujdes nëse një ish nuk e kupton vërtet atë që dëshironi dhe nëse ndiheni shumë debatues. Do të punoni shumë për të zgjidhur ndonjë problem, por do të zemëroheni shumë nëse nuk gjeni reagime nga pala tjetër, por vetëm kundërshtim. Në punë ka ardhur koha për lëvizje të shpejta. Ka ardhur koha për të kërkuar promovim ose ndryshim pozicioni. Ndoshta një rritje page mund të jetë e duhura për ju. /noa.al