Transmetuar më 09-11-2023, 18:26

Ngjarje tragjike në koplik të Shkodrës. Një vajzë 18-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u vetëhelmuar me fostoksinë.

Policia vendore informon se ‘mesditën e sotme, E. R., 18 vjeçe, banuese në Koplik, dyshohet se ka pirë fostoksinë. Vajza u dërgua menjëherë në spital për ndihmë mjeksore, por rreth orës 17:00, ka humbur jetën.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të kësaj ngjarjeje.’