Transmetuar më 09-11-2023, 14:29

Akt i rëndë në Greqi.

Një 13-vjeçare dyshohet se është përdhunuar nga një shtetas shqiptar. Sipas mediave greke, i dyshuari është një 30-vjeçar, i cili komunikonte rregullisht me viktimën përmes rrjeteve sociale.

30-vjeçari ka arritur ta bindë që të takohen në Nea Styra, ku më pas ka abuzuar me të seksualisht.

Pak ditë pas ngjarjes, vëllai i të miturës ka gjetur mesazhe në celularin e saj që përshkruanin veprimet rrëqethëse që kishte bërë, dhe ka njoftuar menjëherë nënën, e cila denoncoi ngjarjen.

Rasti është duke u hetuar nga autoritetet, ndërsa është njoftuar edhe prokurori kompetent. Shqiptari është shpallur në kërkim.