Transmetuar më 07-11-2023, 22:03

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar pak çaste më parë në Gumenicë të Greqisë.

Raportohet se lëkundjet e tërmetit janë ndier deri në jug të Shqipërisë, Gjirokastër, Sarandë dhe zonat e tjera përreth.

Paraprakisht raportohet se tërmeti ka qenë rreth 4.0 ballë i shkallës riter, në një thellësi prej rreth 15 kilometrash dhe vetëm 13 kilometra larg qytetit grek në kufi me Shqipërinë.