Transmetuar më 07-11-2023, 11:34

Nxirrnin fëmijët për të lypur, procedohen penalisht dy nëna në Elbasan’

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetaset V. Z., 34 vjeçe dhe I. A., 41 vjeçe, të dyja banuese në Elbasan, për veprën penale "Keqtrajtimi i të miturit", pasi dyshohet se kanë nxjerrë për të lypur, fëmijët e tyre të moshave 11 vjeç dhe 12 vjeç.

Fenonemi është i shprehur jo vetëm në Elbasan, por në mjaft qytete të Shqipërisë.

Ndërkohë bashkia Elbasan bën me dije se ju ka ofruar mbështetje dhe programe punësimi këtyre familjeve.