Transmetuar më 01-11-2023, 23:34

Një nga konkurrentet e Festivalit të Këngës ka hequr dorë nga gara.

Burime për Vip Magazine bëjnë me dije se Kejsi Tola është tërhequr nga konkurrimi i saj në Festivalin e Fundvitit në RTSH.

Nuk dihen ende arsyet e këtij vendimi të papritur të këngëtares.

Disa ditë më parë RTSH shpalli listën e këngëve pjesëmarrëse në ngjarjen muzikore të vitit.

Lista e plotë

Besa Krasniqi – Esenciale Eldis Arnjeti – Një kujtim Elsa Lila – Mars Erina dhe The Elementals – Jetën n’Skaj Jasmina Hako – Ti Jehona Ponari – Evol Olimpia Smajlaj – Asaj Sergio Hajdini – Uragan Shpat Deda – S’mund të fitoj pa ty Tri Gjoci – Në ëndërr Martina Serreqi – Vetëm ty Big Basta dhe Vesa Luma – Mbinatyrale Festina Mejzini – Melos Mal Retkoceri – Çmendur Michela Paluca – Për veten Santino De Bartolo – Dua të rri me ty Stivi Ushe – Askush si ty Kleansa Susaj – Pikturë Kastro Zizo – 2073 Andi Tanko – Herë pas here Anduel Kovaci – Nane’ Arsi Bako – Zgjohu Besa Kokëdhima – Zemrën n’dorë Bledi Kaso – Çdo gjë mbaroi Melodajn Mancaku – Nuk jemi ne Olsi Ballta – Unë Troy Band – Horizonti i ëndrrave Luan Durmishi – Përsëritja Sardi Struga – Boshatisur