Transmetuar më 31-10-2023, 12:53

Sipas vlerësimeve të Transfermarkt, ja lista e futbollistëve që luajnë në Itali, me vlerësimet më të larta ekonomike (çmimin e kartonit të tyre). Kjo listë, sikurse duket, është domen i Milanit, Juves, Interit dhe Napolit.

Decimo nella speciale classifica? Federico Chiesa della Juventus. Valutazione del cartellino: 45 milioni.

I dhjeti në renditjen speciale? Federico Chiesa i Juventusit. Çmimi? 45 milionë euro.

Federico Dimarco dell'Inter ha una valutazione identica a Chiesa pari a 45 milioni.

Federico Dimarco i Interit ka një vlerësim identik me Chiesa prej 45 milionë eurosh.

Il terzino sinistro del Milan Theo Hernandez ha una valutazione di 60 milioni.

Mbrojtësi i majtë i Milanit, Theo Hernandez, ka një vlerësim prej 60 milionë euro.

Alessandro Bastoni dell'Inter è con Theo il difensore con la valutazione più alta in Serie A: 60 milioni.

Alessandro Bastoni i Interit është në të njëjtën “gjatësi vale” me Theo, mbrojtësin me vlerësimin më të lartë në Serie A: 60 milionë euro.

Settanta milioni è la valutazione dell'attaccante della Juventus Dusan Vlahovic.

Vlerësimi i sulmuesit serb të Juventusit, Dusan Vlahovic, është 70 milionë euro në tregun aktual të futbollit.

Nicolò Barella è quinto: il cartellino del centrocampista dell'Inter è valutato 75 milioni.

Nicolò Barella është i pesti, çmimi i mesfushorit të Interit vlerësohet në 75 milionë euro.

Kvaratskhelia del Napoli è quarto nella speciale classifica e vale 85 milioni.

Kvaratskhelia i Napolit është i katërti në renditjen speciale dhe vlen 85 milionë euro.

Vale 90 milioni Rafael Leao, stella del Milan, sul gradino più basso del podio.

I treti në këtë renditje, me vlerë 90 milionë euro është Rafael Leao. Ylli i Milanit pozicionohet në shkallën më të ulët të podiumit.

In seconda posizione c'è Lautaro Martinez dell'Inter, valutazione 100 milioni.

Në vendin e dytë është Lautaro Martinez i Interit, me vlerë 100 milionë euro.

Victor Osimhen, attaccante del Napoli, ha la quotazione più elevata: 120 milioni.

Victor Osimhen, sulmuesi i Napolit, ka çmimin më të lartë në Serie A: 120 milionë euro.