Transmetuar më 27-10-2023, 17:14

Gjatë një interviste, Fayza Lamari, mamaja e Kylian Mbappe, ka zbuluar skuadrën e tij të preferuar të fëmijërisë dhe nuk është ajo që ju mendoni.

Nuk janë Real Madrid apo Manchester United, klubet e idhullit të tij Cristiano Ronaldo.

Nuk janë bardhekuqtë e Arsenalit apo Monakos të Thierry Henry-t. Nuk është as shiriti klasik i Paris Saint-Germain, skuadra për të cilën Mbappe është bërë legjendë.

Por është ajo kundër të cilit ai luan në Ligën e Kampionëve këtë sezon. Lamari tha se kishte fanella nga lojtarët e tij të preferuar te PSG, Reali, Rennes dhe kombëtarja franceze, por një skuadër u dallua mbi të tjerat: AC Milan.

“Ai është djali i sportistëve, por ai ishte i zhytur në brohoritjen për Milanin që në fillim”, tha nëna e tij për La Gazzetta dello Sport.“Kur vinte në shtëpi, fliste vetëm për Milanin. Nëse Milani humbte, ai mund të hidhte telekomandën në televizor dhe të thoshte disa fjalë të këqija në italisht”.

Dashuria ishte aq e thellë sa edhe fanellën kuqezi e veshi në shtrat. Por është Milani ai që do të ketë ankthet pasi do të përballet me përkrahësin e tij të përjetshëm në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve këtë sezon.

Goditja e tij e pandalshme pranë shtyllës hapi rezultatin për PSG-në kundër Milanit në Parc de Princes, duke i dhënë atij një moment të hidhur kundër kuqezinjve.