Transmetuar më 19-10-2023, 21:19

Java 6 e Superligës.

Komenetet kryesore të ndeshjes:

77′ Partizani 1-0 Tirana. Maguette kalon në epërsi të kuqtë. Në zhvillimet e një këndorje, Maguette kërcen mbi të gjithë dhe ndëshkon Abdullahun me kokë.

74′ Rrapaj driblon bukur, futet në zonë dhe shkarkon të djathtën. Sfera del jashtë.

73′ Tirana ka rastet e arta të ndeshjes. Një krosim nga këndi, bën që Hoxhallari me kokë të godasë traversën, ndërsa në vijimin e aksionit Abazajt i hiqet një gol i sigurt, me Maguette që largon mbi vijë.

70′ Eldorjan Hamiti ndal ndeshjen disa çaste, në drejtim të Alban Hoxhës hidhen copa stolash nga tifozët e Tiranës. Paralajmërohen tifozët.

67′ Rimal Haxhiu dhe Regi Lushkja në fushë, Hila dhe Latifi dalin te Tirana.

66′ Mensah dhe Bilali në fushë për Partizanin, dalin Bintsouka dhe Taipi.

52′ Adnard Mehmeti tenton nga jashtë zone, ndal gardiani i Tiranës.

51′ Kristal Abazaj ka mundësinë më të mirë të ndeshjes për Tiranën, sulmuesi godet traun e portës. Me fat Partizani.

49′ Najdovski merr karton të verdhë te Tirana.

46′ Nis pjesa e dytë, Cara dhe Bintsuka kanë shanse për gol te të kuqtë. Abdullahu hero te Tirana.

45+2′ Mbyllet 0-0 pjesa e parë.

45+2′ Bintsuka nuk përfiton në zonë, rast goli për të kuqtë.

45+1′ Doka tenton nga brenda zonës pas pasimit të Përgjonit, Alban Hoxha bën një pritje të bukur.

41′ Sota del i dëmtuar, në vend të tij Kocijan në qëndër të mbrojtjes te Partizani.

36′ Hila merr karton të verdhë te Tirana. Dy mesfushorët e Tiranës të ndëshkuar në pak minuta.

32′ Jonuzi merr karton të verdhë te Tirana.

30′ Rrapaj godet nga jashtë zone, ndal portieri i Tiranës.

27′ Abdullahu ndal Carën. Rasti më i mirë i Partizanit. "Alla-Neuer" portieri 19-vjeçar i bardhebluve.

22′ Latifi humbet një kundërsulm, e ndal Sota me një lëvizje të zgjuar.

11′ Najdovski ndal Carën në një nisje të shpejtë.

1′ Nis ndeshja në "Air Albania", atmosferë fantastike nga tifozët (19:00).