Transmetuar më 19-10-2023, 13:14

Tiranë- Kuvendi u përfshi nga debate të ashpra gjatë ditës së sotme.

Komisioni i Etikës është mbledhur lidhur me kërkesën e mazhorancës për marrje disiplinore ndaj 26 deputetëve të opozitës që bllokuan punimet e Kuvendit sot.

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin e 26 deputetëve të opozitës, ndërsa tanimë pritet vendimi i Komisionit të Etikës.

PS ka kërkuar marrjen e masës disiplinore për deputetët: Sali Berisha, Flamur Noka, Albana Vokshi, Xhelal Mziu, Gazment Bardhi, Bledion Nallbati, Edmond Spaho, Saimir Korreshi, Lindita Metaliaj, Ramadan Likaj, Luan Baçi, Lefter Gështenja, Ina Zhupa. Helidon Bushati, Isuf Çela, Asllan Dogjani, Bujar Leskaj, Lodovik Hasani, Tritan Shehu, Greta Bardeli, Dhurata Çupi, Sorina Koti, Kastriot Piroli, Kasëm Mahmutaj, Tomor Alizoti dhe Qani Xhafaj.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd