Transmetuar më 12-10-2023, 21:57

Komentet e ndeshjes:

45+4′ Mbyllet 1-0 pjesa e parë.

45′ Katër minuta shtesë.

40′ Chytil (Çeki) merr kartonin e dytë të verdhë dhe përjashtohet. Tanët në epërsi numerike.

10′ Shqipëri 1-0 Çeki. Jasir Asani shënon golin e parë për tanët nga jashtë zone. Asisti i Ramadanit shfrytëzohet nga sulmuesi, që përsërit golat spektakolarë me Kombëtaren.

1′ Kuchta (Çeki) ka një mundësi duke goditur portën. Berisha e pret bukur topin e lojtarit mik.

1′ Fillon ndeshja në Tiranë.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria (4-3-3): Berisha; Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj; Bajrami, Asllani, Ramadani; Asani, Seferi, Cikalleshi Trajner: Sylvinho

Çeki (3-4-3): Pavlenka; Krejci, Brabec, Holes; Jurasek, Sadilek, Soucek, Coufal; Kuchta, Chytil, Cerny Trajner: Jaroslav Silhavy