Transmetuar më 09-10-2023, 18:59

Tiranë- SPAK ka lëshuar 15 urdhër-arreste ditën e sotme. Mësohet se disa prej urdhër-arresteve po ekzekutohen nga policia, e cila po kryen një megaoperacion në disa qytete në vend.

Ekzaktësisht aksioni po zhvillohet në Tiranë, Vlorë, Kurbin, Krujë dhe Durrës.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Muhamet Rrumbullaku ka nxjerr emrat që janë shpallur në kërkim dhe që janë arrestuar nga operacioni ‘Flakë në det’.

Rrumbullaku ka theksuar se në pranga ka rënë shefi i komisariatit të policisë së Laçit Dritan Meta.

Ndërkohë që të shpallur në kërkim janë Gëzim Çela, Arben Dalipaj dhe Roland Muza, të cilët janë të përfshirë në trafikun e drogës.

Urdhër-arrestet:

Gëzim Çela- i shpallur në kërkim

Arben Dalipaj- i shpallur në kërkim

Roland Muza- i shpallur në kërkim

Dritan Meta- i arrestuar