Transmetuar më 05-10-2023, 20:41

KOSOVE – Ballkani i Suharekën ka kaluar në epërsi ndaj Dinamo Zagrebin në “Fadil Vokrri” në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Conference League, ndeshje kjo e nisur në 18:45.

Ishte minuta e 44-t kur Almir Kryeziu shpërtheu nga e majta, goditi fort dhe 1-0 për Ballkanin. Ishte një supergol, i cili pas konsultimeve me VAR, u konsiderua i rregullt.

Me epërsinë e këtij goli, Ballkani i Ilir Dajës shkoi në dhomat e zhveshjes, pasi kanë përfunduar 45 minutat e para.