Transmetuar më 02-10-2023, 22:21

Kontigjenti kriminal në Vlorë ndodhet nën forcën goditëse të Policisë.

Prej disa ditësh vijon aksioni për kapjen e personave me precedentë penalë.

Edhe mbrëmjen e sotme policia po bën kontrolle në çdo lagje të qytetit bregdetar.

Në terren ka zbarkuar policia së bashku me Forcat Operacionale dhe FNSH.

Kontrollet kanë vijuar edhe në lokalet e brendshme në çdo lagje të qytetit.