Transmetuar më 01-10-2023, 13:08

GREQI-Një 30-vjeçar shqiptar është vënë në prangat e policisë greke në Selanik me akuzën për vjedhje me armë.

Uniformat e policisë kanë kryer operacionin për kapjen e shqiptarit në zonën e Siekon, ku kishin rënë në gjurmët e tij.

30-vjeçari, sipas policisë, ka kryer 9 vjedhje me armë në disa lokale, restorante dhe pikash lojëra fati.

Grabitja e fundit e tij është shënuar në 12 Shtator ku nga pamjet e publikuara ai shihet me një thikë në dorë dhe i maskuar me kapuç, raporton thesival.gr.