Transmetuar më 30-09-2023, 11:01

Kapet me sopatë dhe thikë në makinë një i ri.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, në bashkëpunim me Strukturat Hetimore të DVP Dibër, në vijim të punës për parandalimin e ngjarjeve kriminale, dhe goditjet e njëpasnjëshme ndaj çdo paligjshmërie, si dhe bazuar në inteligjencën policore se një i ri, qarkullonte me automjet dhe në të mbante armë të ftohtë dhe sende të tjera prerëse, kanë organizuar punën për kapjen dhe ndalimin e tij.

Si rezultat, në hyrje të qytetit të Peshkopisë, shërbimet e Policisë kanë ndaluar mjetin tip "Benz", që drejtohej nga një 25-vjeçar, dhe gjatë kontrollit të ushtruar, shërbimet e Policisë i gjetën të fshehur një armë të ftohtë (thikë) dhe një send prerës (sëpatë), të cilët sëbashku me mjetin u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast, specialistët për Hetimin e Krimeve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E.S., 26-vjeç, banues në fshatin Brezhdan.

Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorise Pranë Gjykates së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme.