Transmetuar më 28-09-2023, 19:02

HOLLANDË- Ngjarje tragjike në Roterdam.

Disa persona kanë humbur jetën pas disa të shtënave me armë zjarri në qytetin holamdez raporton The guardian.

Numri i viktimave nuk është raportuar akoma.

Mësohet se fillimisht autori ka hapur zjarr në një banesë dhe më pas në një qendër mjekësore në qytetin holandez. Autoritetet holandeze bëjnë me dije se në lidhje me ngjarjen është arrestuar një 32-vjeçar, si i dyshuar.

Policia njoftoi se i dyshuari kishte veshur rroba "të stilit ushtarak", me flokë të zeza dhe mbante një çantë shpine.