Transmetuar më 28-09-2023, 15:39

FRANCË- Tre persona kanë mbetur të plagosur pas disa të shtënave me armë zjarri në Avenue de Thionville në Metz të Francës.

Sipas policisë franceze të plagosurit janë të moshës 34, 31 dhe 21 vjeç, dhe janë transportuar drejt spitalit të Mercyt, jashtë rrezikut për jetën.

Në pranga si autor i ngjarjes është vënë një 39-vjeçar shqiptar, i cili akuzohet për “tentativë vrasje”, “armëmbajtje pa leje të kategorisë B” dhe “dhunë e rëndë”.