Transmetuar më 27-09-2023, 10:48

ITALI-Një seri tërmetesh janë regjistruar në zonën e Campi Flegrei, pranë Napolit. Lëkundjet më të forta kanë qenë me magnitudë 4.2 ballë, të cilat janë ndjerë në disa lagje të kryeqytetit napolitan, në orët e para të mëngjesit, shkruajnë mediat e huaja.

Tërmeti me thellësi rreth 3 km, u pasua edhe nga dy paslëkundje të tjera: një me magnitudë 2.0 dhe një me magnitudë 2.2.

Banorët dolën në rrugë, por fatmirësisht nuk nuk ka pasur personatë lënduar apo dëme materiale.