Transmetuar më 27-09-2023, 08:08

DURRËS- Detaje të reja në lidhje me vrasjen e Fatjon Dervishit pak pas mesnate në Durrës. Viktima është banor i zonës Katund Sukth dhe nuk është person me precedent të mëparshëm penal.

Në momentin kur e kanë qëlluar Fatjon Dervishi ishte duke drejtuar makinën dhe bashkë me të në mjet ka qenë edhe një shoku i tij.

Dy plumba raportohet se i kanë përshkuar në trup duke i dëmtuar organet vitale, ndërsa personi tjetër nuk është prekur nga plumbat. Sipas dëshmisë së këtij të fundit rezulton se ata kishin qenë në një lokal dhe po ktheheshin për në shtëpi kur janë goditur.

"Ishim në një lokal dhe po ktheheshim në shtëpi kur na qëlluan"- ka deklaruar ai.

Deri më tani janë pyetur 10 persona për të mundësuar zbardhjen e ngjarjes.