Transmetuar më 25-09-2023, 20:22

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Lushnje-Fier, ku një kamion është përplasur me trafik ndarësen.

Ngjarja ka ndodhur pranë fshatit Rrapëz, ku sipas informacioneve të marra në vendngjarje, kamioni i cili udhëtonte nga Lushnja për në Fier, i është prerë rruga nga një furgon, i cili po dilte në rrugë pa vënë re kamionin.

Në këtë moment drejtuesi i kamionit ka bërë një manovër për të shmangur përplasjen fatale, por është përplasur me trafik ndarëse dhe disa shtylla në anë të rrugës.

Si pasojë e këtij aksidenti kamioni pësoi dëme të mëdha, ndërsa fatmirësisht nuk pati dëme në njerëz.

Më pas ishte ndërhyrja e policisë ajo që normalizoi trafikun e krijuar pasi kamioni bllokoi gati të dy karrexhatat.

Policia shoqëroi në komisariat drejtuesin e furgonit për zbardhjen e plotë të aksident.