Transmetuar më 25-09-2023, 14:13

Ai sapo ka mbërritur dhe tashmë ka përjetuar polemikën e parë. Pas ndeshjes së Al-Hilal kundër Navbahor Namangan, që korrespondon me Ligën e Kampionëve të Azisë, Neymar është bërë kryelajm. Dhe jo pikërisht për shkak të sportit.

Sipas disa mediave, anësori brazilian është përleshur me Jorge Jesús në dhomat e zhveshjes dhe kishte kërkuar shkarkimin e trajnerit. Neymar nuk luajti ndeshjen e tij më të mirë. Ai nuk shënoi, por edhe sjellja e tij në fushë nuk ishte shembullore.

Në fakt, ish-lojtari i PSG-së rrezikoi të përjashtohej dhe gjithashtu humbi një gol mjaft të lehtë në zonë. Padyshim që pas ndeshjes, në dhomat e zhveshjes ka pasur një shpërthim nga Jorge Jesús, i cili e qortoi ashpër.

Sipas raportimeve nga kanali “Sport Italia” dhe media të tjera arabe, drejtorët e klubit saudit u takuan me agjentin e Jorge Jesús të martën dhe e paralajmëruan për mundësinë e ndërprerjes së kontratës së trajnerit nëse performanca e ekipit nuk përmirësohet.